AGESA 1.2.0.A nedir?

Her zaman son güncel BIOS'u kullan en sondan öncekine dönersen ben eskiden öyle kurcalardım sistem açılmazdı en son BIOS sıfırlardım.

Konuyu sonradan gördüm ama ekleyeyim: 1.2.0.A güncellemesi EDC Bug'ını çözdüğünden PBO destekli işlemcilerde performans artışı sağlıyormuş. %5 kadar falan herhalde.

Ben fark etmedim ancak böyle bir şey varsa güzel.
Herkeste oluyor mu bilmiyorum ama daha önce de yaşanmış bu sorun. 1.2.0.3'te EDC bug yok ama fTPM bug'ı varmış. Sonraki sürümlerde EDC var fTPM yok diyorlardı. Öğrendiğim kadarıyla 1.2.0A'da hiçbiri yok.

EDC bug yalnızca 5800X3D'de olması gereken voltajı sınırlamasını diğer işlemcilere de ekliyormuş. PBO açıkken 1.425'te sınırlıyormuş. Kapatınca 1.5 oluyor tekrar.

Sıcaklıklar yüzünden 5500 işlemcim stabil 4250MHZ çalışmıyor. Dolayısıyla test edemiyorum ben. Wraith Prism'e geçeceğim uygun fiyata bulursam.

Herkeste oluyor mu bilmiyorum ama daha önce de yaşanmış bu sorun. 1.2.0.3'te EDC bug yok ama fTPM Bug'ı varmış. Sonraki sürümlerde EDC var fTPM yok diyorlardı. Öğrendiğim kadarıyla 1.2.0A'da hiçbiri yok.

EDC bug yalnızca 5800x3D'de olması gereken voltajı sınırlamasını diğer işlemcilere de ekliyormuş. PBO açıkken 1.425'te sınırlıyormuş. Kapatınca 1.5 oluyor tekrar.

Sıcaklıklar yüzünden 5500 işlemcim stabil 4250MHz çalışmıyor. Dolayısıyla test edemiyorum ben. Wraith Prism'e geçeceğim uygun fiyata bulursam.

Kolay yoldan direkt değerlerle öğrenebilecegimiz yöntem var mı? Wraith Prism ve 5600 ile bakabilirim.

Kolay yoldan direkt değerlerle öğrenebilecegimiz yöntem var mı? Wraith Prism ve 5600 ile bakabilirim.
Voltajı takip edebilirsiniz. Ayrıca performansını ölçebilirsiniz. Eskisine göre ya da diğer 5600'lere göre kayıp var mı yok mu bakarsınız. 1.2.0.A ise uğraşmanıza gerek yok diye düşünüyorum.

1.2.0.B de yoldaymış bu arada.

Agesa 1.2.0.b içeren bioslar da gelmeye başladı. Ben Gibabyte ın çıkarmasını bekleyeceğim

Agesa 1.2.0.b içeren bioslar da gelmeye başladı. Ben Gibabyte ın çıkarmasını bekleyeceğim
Ben hala 1.2.0.8'deyim. B450 Aorus Pro için 1.2.0.A gelmedi. B550'lere özel mi?

Geri
Yukarı