Ağır çalışma ve ereksiyon ilişkisi nedir?

wontagadra

Hectopat
Öncelikle dalga geçmek için yorumlar yapmayalım konu sağlık sonuçta. Spora başladığımdan beridir ağır çalışmama rağmen ereksiyon yaşamıyorum. Spordan önce ereksiyonlarım fazlaydı ama spordan sonra çok azaldı bu durum. Sizde durum nedir? Fitness yapan arkadaşlar çok sık ereksiyon yaşıyor musunuz?

Öncelikle dalga geçmek için yorumlar yapmayalım konu sağlık sonuçta. Spora başladığımdan beridir ağır çalışmama rağmen ereksiyon yaşamıyorum. Spordan önce ereksiyonlarım fazlaydı ama spordan sonra çok azaldı bu durum. Sizde durum nedir? Fitness yapan arkadaşlar çok sık ereksiyon yaşıyor musunuz?
Hocam yanlış anlamayın troll değilim. Eskisi gibi istekli mi değilsiniz yoksa içerdekini dışarıya atmakta zorluk mu çekiyorsunuz?

Sporla alakasından ziyade halter yada ağır işlerde çalışmanın halk arasında insanı yarım edeceği söylenir. Kavramdan ziyade bünyeyi zorlayan ağırlığın tüm vücuda zararı vardır, şimdi burada tek tek saymak istemiyorum, doğrudur.

Sporla alakasından ziyade halter yada ağır işlerde çalışmanın halk arasında insanı yarım edeceği söylenir. Kavramdan ziyade bünyeyi zorlayan ağırlığın tüm vücuda zararı vardır, şimdi burada tek tek saymak istemiyorum, doğrudur.
Hocam ne demek bu ağır çalışınca alt takım bozuluyor mu?

Hocam bu durumun sporla herhangi bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Çünkü spor aksine daha çok testosteronu arttırır. Sizinki biraz psikolojik olabilir.

Hocam Fitness gibi sporların amacı da bu değil mi zaten? Bünyeyi zorlayarak gücü artırmış oluyoruz. Bu zararlı olarak kastettiğiniz şey aslında gelişmenin temeli.

Hocam Fitness gibi sporların amacı da bu değil mi zaten? Bünyeyi zorlayarak gücü artırmış oluyoruz. Bu zararlı olarak kastettiğiniz şey aslında gelişmenin temeli.
Daha çok bodybuilding ile uğraşanlar bünyeyi zorlar, mesela ağır işlerde çalışmak, örneğin pirinç çuvalı taşımak, tomruk taşımak gibi düşünün, herkesin yapacağı işler değildir, onun dışında fitness zararlı değildir.

Hocam yanlış anlamayın troll değilim. Eskisi gibi istekli mi değilsiniz yoksa içerdekini dışarıya atmakta zorluk mu çekiyorsunuz?
Eskisi kadar istekli değilim hocam. Spordan önce bu istek çok fazla vardı. Yani masturbasyon yapmak çok boş bir eylem olarak geliyor ve masturbasyona harcayacak enerjim kalmıyor zaten kendimi gelişmeye adadığım için. Sporu bıraksam ereksiyonlarım artar ama bunun farkındayım. Sporla ilişkisini çözemiyorum sadece. Testosteron salınımının arttığı için ereksiyon daha fazla olması gerekmez mi diye düşünüyorum bende yukarıdaki arkadaşlar gibi.

Geri
Yukarı