Nasıl bu kadar ağır kaldırıyorlar?

Kemiklerin güçlenmesi lazım. Salonda bir abi vardı 99 lvl her bölümü tamamlamıştı. O dambılları (35 kg sanırsam) kaldırıyordu başka abi daha kaslıydı ama o kaldıramıyordu dirsekleri ve kemikleri diğer abi kadar güçlü değildi. Yani sadece kas bir işe yaramıyor hacim ve kemik de lazım.

Hocam bir sorum olacak. Bir kaç ayda ne kilo kaldırabilir sıfırdan başlayan biri? Kendim için soruyorum da. Biraz kalipliyim. Ama güçsüz değilim. En azından hemen toparlanırım güçsüz olsam bile.
Ve 3 4 ayda şekil olarak çokta bir değişim olmuyor ama değişim oluyor ya yine de. Güç olarak dinçlik, zindelik olarak ne kadar fark ediyor?
Hocam tabi şimdi sizin yağ oranınızı kilonuzu falan bilmiyorum kaslarınızın şuan için ne kadar sağlam olduğunu da bilmiyorum o yüzden kesin bir şey diyemem. Ama dediğiniz gibi 3 4 ay içinde görünüş olarak bir şey beklemeyin kendiniz fark edersiniz gelişimi ama bunun dışarı vurması en az 8 9 ay sürer. Ama kas gelişimi 1 ayda olsa etki eder ve güçlendiğinizi kaldırdığınız kiloların artık yetersiz geldiğiniz anlarsınız zaten. Tam bu noktada yeni başlayanlar için split antrenman çeşidi başlıyor zaten. Yeni başlayan biri Full Body yapar 1 ay sonra kas gelişimi arttığı için Full Body kesmez o yüzden splite geçilir. Sorunuza gelicek olursak kaldırdığınız kiloya göre değişir ama 1 ay içinde kaldırdığınız kiloyu arttıracağını kesin.

Hocam tabi şimdi sizin yağ oranınızı kilonuzu falan bilmiyorum kaslarınızın şuan için ne kadar sağlam olduğunu da bilmiyorum o yüzden kesin bir şey diyemem. Ama dediğiniz gibi 3 4 ay içinde görünüş olarak bir şey beklemeyin kendiniz fark edersiniz gelişimi ama bunun dışarı vurması en az 8 9 ay sürer. Ama kas gelişimi 1 ayda olsa etki eder ve güçlendiğinizi kaldırdığınız kiloların artık yetersiz geldiğiniz anlarsınız zaten. Tam bu noktada yeni başlayanlar için split antrenman çeşidi başlıyor zaten. Yeni başlayan biri Full Body yapar 1 ay sonra kas gelişimi arttığı için Full Body kesmez o yüzden splite geçilir. Sorunuza gelicek olursak kaldırdığınız kiloya göre değişir ama 1 ay içinde kaldırdığınız kiloyu arttıracağını kesin.
Hocam benim için görünüm çokta önemli değil de. Normal görünsem yeter. Onun yerine önceliğim daha güçlü olmak, daha fit olmak vs. Kendim hissedeyim de. Tabii powerlifting gibi bir amacım yok.
Asker gibi düşünün. Fit olanı, kaslı olanı vardır ama görünüş olarak çokta estetik değiller. Ama o görünüşün altında hayvan gibi güç kuvvet çıkıyor.

Hocam bir de futbolcu için spor salonuna gerek var mı? Kulübe falan gitmeyi düşündüm de.

Hocam benim için görünüm çokta önemli değil de. Normal görünsem yeter. Onun yerine önceliğim daha güçlü olmak, daha fit olmak vs. Kendim hissedeyim de. Tabii powerlifting gibi bir amacım yok.
Asker gibi düşünün. Fit olanı, kaslı olanı vardır ama görünüş olarak çokta estetik değiller. Ama o görünüşün altında hayvan gibi güç kuvvet çıkıyor.

Hocam bir de futbolcu için spor salonuna gerek var mı? Kulübe falan gitmeyi düşündüm de.
Hocam futbolcu için spor salonuna gerek yok kardiyo yapmanız yeterli. Çevik olmak için kardiyo gerekir. Daha güçlü olmak için çalışmanız yeterli ağırlıklara abanın gerisini kaslarınıza bırakın. 3 4 ayda gücünüzde ne kadar artış olduğunu kendiniz gözlemleyeceksiniz zaten emin olun. Verdiğiniz örneği net olarak anladım örneğin şu ağır sağlamdaki adam adını unuttum mesela o reis diğer body'ciler gibi kalıplı ve kaslı durmuyor ama adamda muazzam bir güç var. Sizde öyle olmak için çalışmalısınız hem de çok. Ama size tavsiyem oturup şu kadar sürede ne kadar gelişirim şu kadar süre gelişmek için yeterli mi gibi sorularla kafanızı bulandırmayın bunları bu kadar çok düşünürseniz spor yapma hevesiniz bile gidebilir. O yüzden kendinizi ben yapacağım ve elbet bir gün kaslarımdaki gelişimi ben dahil herkes fark edecek. Bu kafa yapısında olun ve çıkmayın. Size güveniyorum umarım dilediğiniz güce ulaşırsınız.

. Daha güçlü olmak için çalışmanız yeterli ağırlıklara abanın gerisini kaslarınıza bırakın. 3 4 ayda gücünüzde ne kadar artış olduğunu kendiniz gözlemleyeceksiniz zaten emin olun. Verdiğiniz örneği net olarak anladım örneğin şu ağır sağlamdaki adam adını unuttum mesela o reis diğer body'ciler gibi kalıplı ve kaslı durmuyor ama adamda muazzam bir güç var.
Hocam futbol için kardiyoyu yaparım da işte bu güç için spor salonuna gitmek lazım değil mi? Ben öyle biliyorum da.
Farklı farklı aletler var ve bunlar ayrı ayrı kas gruplarını çalıştırıyor ya.
Ve birebir mücadelede core kasları çok çok önemli. Spor salonuna gerek yok değil mi?
Veya şart olmasa da gidilirse daha mı iyi olur?
Hocam şimdi gece gece bir şevke geldim var ya.🤩

Hocam futbol için kardiyoyu yaparım da işte bu güç için spor salonuna gitmek lazım değil mi? Ben öyle biliyorum da.
Farklı farklı aletler var ve bunlar ayrı ayrı kas gruplarını çalıştırıyor ya.
Ve birebir mücadelede core kasları çok çok önemli. Spor salonuna gerek yok değil mi?
Veya şart olmasa da gidilirse daha mı iyi olur?
Hocam şimdi gece gece bir şevke geldim var ya.🤩
Tabi ki gitseniz daha iyi olur madem şevke geldiniz heyecanınız düşmeden gidin bir spor salonuna yazılın. Emin olun pişman olmıyacaksınız.

Yahu bugün leg press rekoru denedim, 100 kilo 2 tekrar yaptım. Nasıl mutluyum ama, ilk kez 3 haneli bir sayı çıkarttım. Sonra Instagram videosu izledim, herkes "200 kilo 15 tekrar yaptım" veya "400 kilo pr yaptım" diyordu. Moralim bozuldu, 100 kilo şu an çok küçük geliyor. 2 haftadır bacak çalışıyorum.
fazla tekrar, fazla ağırlık.

Tabi ki gitseniz daha iyi olur madem şevke geldiniz heyecanınız düşmeden gidin bir spor salonuna yazılın. Emin olun pişman olmıyacaksınız.
Hocam evde biraz götüreceğim. Sonrasında geçmeyi düşünüyorum.

Çünkü şimdi gitsem olmaz. Farklı ilçede okuyorum. Yatılıda kalıyorum. Nakil aldırmayı düşünüyorum. Belirsiz biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı