Nasıl bu kadar ağır kaldırıyorlar?

228522

Kilopat
Makaleler
4
Yahu bugün leg press rekoru denedim, 100 kilo 2 tekrar yaptım. Nasıl mutluyum ama, ilk kez 3 haneli bir sayı çıkarttım. Sonra Instagram videosu izledim, herkes "200 kilo 15 tekrar yaptım" veya "400 kilo pr yaptım" diyordu. Moralim bozuldu, 100 kilo şu an çok küçük geliyor. 2 haftadır bacak çalışıyorum.

Sen nasıl 100 kiloyu 2 tekrar yapacak seviyeye geldiysen onlar da oraya öyle geldi. Hem vücut yapıp hem de yüksek ağırlık denemek istiyorsan Mike Mentzer'ın "high intensity training" yöntemini deneyebilirsin.

188 boyunda 98 kilo biriyim ve 190 kilo 8 tekrar 4set, bunlar önemli. 1.5 ay kadar bacak çalıştım, ağırlık rekorum 300 kilo pr.

Adamlar her şeyi kendine göre ayarlamış beslenmesini düzgün yapıyor proteinlerini düzgün ve kararında alıyorlar her gün. Ve yıllardır bu sporu yapıyorlar 2 hafta çalışıp niye böyle değilim demek saçma. Yeterli kaloriyi aldıktan sonra proteine abanınca ve hareketi nizamı şekilde sürekli yapmaya başladıkça sizde öyle olacaksınız. 2 haftada gelişim beklemeyin 2 haftada bırakın o kiloları hamlığınızı bile üstünüzden atamazsınız. Moral bozmak yok rambo aynen devam et ve kafanı şu şu kadar kaldırmış bu bu kadar kaldırmış ben niye bu kadar kaldıramıyorum gibi saçma şeylere yorma. Yaptığın antrenmana odaklan ve elbet bende böyle olacağım kafasına gir. Benchte 1 aydır spor yapıp 40 kiloya 2 tekrar atamayan öğrencim bile vardı. Ama kafasına takmayıp proteinin alıp antrenmanına devam etti şuan 100 kiloya 6 tekrar atıyor.

Ne kadar süre sonra yapabildi 100 kilo 6 tekrarı?
Hocam 100 kiloya çıkmak kolay bir şey değil bide çocuk kalıbına göre gereksiz güçsüzdü. Diğer öğrencilerimden daha kalıplı duruyordu yaklaşık 1 ay yapmış ama 40 kiloya bile 2 tekrar atamadı. O yüzden onun gelişimi biraz uzun sürdü. Ama adam cidden kararlıydı yaklaşık 10 11 ay sonra 100 kilo 6 tekrara çıktı tabi 4'ten sonrasını pek nizami yapamadı bide biraz ben destek çıktım öyle 6 ya çıkabildi ama olsun.

Hocam 100 kiloya çıkmak kolay bir şey değil bide çocuk kalıbına göre gereksiz güçsüzdü. Diğer öğrencilerimden daha kalıplı duruyordu yaklaşık 1 ay yapmış ama 40 kiloya bile 2 tekrar atamadı. O yüzden onun gelişimi biraz uzun sürdü. Ama adam cidden kararlıydı yaklaşık 10 11 ay sonra 100 kilo 6 tekrara çıktı tabi 4'ten sonrasını pek nizami yapamadı bide biraz ben destek çıktım öyle 6 ya çıkabildi ama olsun.
Hocam bir sorum olacak. Bir kaç ayda ne kilo kaldırabilir sıfırdan başlayan biri? Kendim için soruyorum da. Biraz kalipliyim. Ama güçsüz değilim. En azından hemen toparlanırım güçsüz olsam bile.
Ve 3 4 ayda şekil olarak çokta bir değişim olmuyor ama değişim oluyor ya yine de. Güç olarak dinçlik, zindelik olarak ne kadar fark ediyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı