Ağır idmanlardan sonra arada bir gelen kramp

Xredstyle

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selamlar, futbolcu olmak istiyorum ve çok büyük hedeflerim var. Şampiyonlar ligini kazanmak gibi. Bu yüzden her gün en az 3 saat idman yapıyorum ve çok koşuyorum. Akşam eve geldiğimde, yatağımda yatarken, bilgisayarda otururken falan bir anda kramp giriyor ve acıdan kıvranıyorum. Bunu engellemek için ne yapılmalı?

Benim sana tavsiyem bir anda kendini çok zorlama önemli olan devamlılık, bir süre sonra zaten geliştiğini ve güçlendiğini hissedeceksin. Ayrıca futbol için sahada harcadığın enerjiyi azaltmak için hareketler öğren, top sürmeni, çalım atmanı kolaylaştırcak hareketler mesela. Bu hedeflerine ulaşmak için özel olmalısın, kendini sahadaki diğer oyunculardan ayırmalısın. Hiçbir zaman ben oldum deme, çalışmaya devam et. Umarım hedeflerine ulaşırsın.

Benim sana tavsiyem bir anda kendini çok zorlama önemli olan devamlılık, bir süre sonra zaten geliştiğini ve güçlendiğini hissedeceksin. Ayrıca futbol için sahada harcadığın enerjiyi azaltmak için hareketler öğren, top sürmeni, çalım atmanı kolaylaştırcak hareketler mesela bu hedeflerine ulaşmak için özel olmalısın kendini sahadaki diğer oyunculardan ayırmalısın. Hiçbir zaman ben oldum deme, çalışmaya devam et. Umarım hedeflerine ulaşırsın.

Hocam çok hızlı koşarken bunları da yapıyorum geliştiriyorum kendimi, inşallah hedeflerime ulaşırım.

Yeni mi başladı yoksa 4 aydır devam ediyor mu bu şikayetiniz?

Kramplar kas yorgunluğu, fazla zorlama, dehidrasyon, elektrolit bozukluğu gibi sebeplerle görülebiliyor. Mutlaka iyi uyumanız lazım kaslarınızın kendine gelmesi için, iyi beslenmeniz, bol su içmeniz lazım. Uyku, beslenme, sıvı tüketimi probleminiz varsa öncelikle bunu yerine koymaya çalışın, yeni başladıysa ve son zamanlarda antrenman temponuzu arttırdıysanız vücudunuz alışıp gelişene kadar biraz hafifletebilirsiniz. Yeterli ısınma-soğuma yapmıyorsanız mutlaka yapın. Muz, süt, patates gibi potasyum, kalsiyumdan zengin besinler denenebilir. Tabletten önce doğal yollarla almaya çalışabilirsiniz magnezyumu da. Tablet de kullanılabilir bir zararı olacağını sanmıyorum ama aşırıya kaçmamalısınız.

Devam ederse mutlaka doktora gidin.

Yeni konular

Geri
Yukarı