Ağırsağlam'ın 5x5 programına ek olarak kilo nasıl verilir?

Antik Makine

Picopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İpad 4. nesil İphone 11 Excalibur 1650 12450H Anker Q10 Life
Arkadaşlar öncelikle spora yeni başlayacağım ve kendim program yapmayı bilmediğim için araştırdım ve 5x5 programıyla karşılaştım.
Önceliğim vücut yapmaktan ziyade kilo vermek. 110 Kg'ım. Bu program kilo vermede yeterli olmaz diye tahmin ediyorum. Bu programı uygularken 1'er gün ara vereceğiz, o aralarda koşu yapsam yanlış mı olur? Ya da programı uyguladığım günler koşumuda yapayı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kilo vermek istiyorsan dikkat edeceğin en önemli şey uyguladığın diyettir. Günlük kalori ihtiyacının altında kalori al, kilonun 1.5-2gr katı kadar protein tüket, giderek zorlaşan ağırlık antremanlarını yap. Yaptığın spor programına kafa yorarak zaman harcama. Olabildiğince çok eklemi çalıştıran compound hareketleri progressive overload sağlayacak şekilde yapmaya çalış, diyetine dikkat et.

Kilo vermek istiyorsan dikkat edeceğin en önemli şey uyguladığın diyettir. Günlük kalori ihtiyacının altında kalori al, kilonun 1.5-2gr katı kadar protein tüket, giderek zorlaşan ağırlık antremanlarını yap. Yaptığın spor programına kafa yorarak zaman harcama. Olabildiğince çok eklemi çalıştıran compound hareketleri progressive overload sağlayacak şekilde yapmaya çalış, diyetine dikkat et.
Hocam ,protein tozlarının fiyatları deli gibi arttı ;senin önerebileceğim uygun fiyatlı protein tozu var mı?

Çok bilindik markaların protein tozlarını çok da düşünmeden alabilirsin. Çok ucuza kaçmaya çalışma çünkü bazı markalar protein değerlerini sağlamak için gereksiz aminoasit dolduruyorlar. Piyasada zaten 3-4 tane düzgün marka var. Take Hiq, Hardline, Bigjoy, Supplementler, Protein Ocean tercih edebileceğin aklıma gelen markalar.

Çok bilindik markaların protein tozlarını çok da düşünmeden alabilirsin. Çok ucuza kaçmaya çalışma çünkü bazı markalar protein değerlerini sağlamak için gereksiz aminoasit dolduruyorlar. Piyasada zaten 3-4 tane düzgün marka var. Take Hiq, Hardline, Bigjoy, Supplementler, Protein Ocean tercih edebileceğin aklıma gelen markalar.

Bunlar nasıl hocam? Fiyatları uygun mu?

Hardline iyi, diğeri kötü. Trendyol'dan alma protein tozunu. Markanın kendi sitesinden alışveriş yap, dediğim markalara göz gezdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı