Ağız Sağlığınıza Dikkat Ediyor musunuz ?

Dişlerinize Özen Gösteriyor musunuz ?

• Evet, günde 2 defa fırçalarım.

Oy: 9 29,0%
  • Hayır, ayda yılda bir kere fırçalarım.

Oy: 11 35,5%
  • Özen göstermeye çalışıyorum.

Oy: 11 35,5%

• Oy verenlerin toplamı
    31

Thermes

Kilopat
Makaleler
61
Merhaba arkadaşlar, geçtiğimiz günlerde çürüyen dişime kanal tedavisi ve dolgu yaptırdım. Doktorun söylediğine göre bir dişimde çürüme yolundaymış. Bunun üzerine radikal bir kararla diş ip, ağız çalkamala suyu ve yeni bir diş fırçası aldım. Daha bu yaşımda 5 tane dolgu var ağzımda ve açıkcası işin ciddiyetini anladım artık. Dişlerimi artık günde 2 defa fırçalıyorum, gargara suyunu ve diş ipini ise yatmadan önce kullanıyorum. Gargara suyu Colgate Plax. Bunu kullanmaya başladıktan sonra farkettim ki sabah ağzımda acı veya kötü bir tatla uyanmıyorum artık.
Maalesef ülkemizde diş ve ağız sağlığına fazla önem verilmiyor. İleride baba olursam mutlak surette taviz vermeyeceğim konulardan biride diş fırçalamak olucaktır.
Siz ne düşüyorsunuz bu konuda ? Ağız sağlığınıza önem veriyor musunuz ?

Günde 2 defa fırçalıyordum. Dişlerim sapsarı, alt köklerin ikisi kırılıp çürüdü. Artık 1 defa fırçalıyorum.

Çok güzel bir konuya değinmişsin arkadaşım ayrıca diş fırçalamak kalp sağlığına da iyi geliyor ben pek fırçalamasamda aklıma geldikçe dikkat etmeye çalışıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı