AHCI mod HDD'yi etkiler mi?

casper04

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba benim PC'de Windows 8.1 kurulu ben SSD aldım şimdi format atıp 10'a geçeceğim ama şu an HDD'de kurulu Windows. Ben SSD'yi takınca BIOS'tan AHCI modu açsam HDD'ninde modu değişir mi? Yani SSD AHCI olacak anladım da HDD'de AHCI mi olacak eğer olmayacaksa ayrı ayrı nasıl değiştiririm? SSD'yi takınca BIOS'tan AHCI'yi seçince HDD'ninde modu değişir mi ya da değişmesi sakıncalı mı anakartım B150 GAMING m3. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba benim PC'de Windows 8.1 kurulu ben SSD aldım şimdi format atıp 10'a geçeceğim ama şu an HDD'de kurulu Windows. Ben SSD'yi takınca BIOS'tan AHCI modu açsam HDD'ninde modu değişir mi? Yani SSD AHCI olacak anladım da HDD'de AHCI mi olacak eğer olmayacaksa ayrı ayrı nasıl değiştiririm? SSD'yi takınca BIOS'tan AHCI'yi seçince HDD'ninde modu değişir mi ya da değişmesi sakıncalı mı anakartım B150 GAMING m3. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Değişir AHCI olması daha iyi IDE eski.

Şöyle şuan SSD takmadım, HDD takılı AHCI Activated değişmiyor. HDD de windows kurulu diye mi değişmiyor HDD çıkarıp sadece SSD takınca AHCI activated bölümü açılır mı acaba içinde windows olmayacağı için ?

Dosya Ekleri

• SX2TVu.jpg
    SX2TVu.jpg
    220,8 KB · Görüntüleme: 42
HDD'yi AHCI değil de IDE ile kurduysan sonradan değişmeyebilir. Yeniden format atınca değiştir. SSD'ye işletim sistemi kurarken AHCI yap.
Anladım peki SSD'ye kurarken AHCI yapınca HDD'nin kide değişiyor mu ? Değişmiyorsa nasıl değiştireceğiz ? Ben HDD'yi çıkarıp sadece SSD kalınca SSD'ye yükleme yapıp formattan sonra HDD'nin kablosunu takmayı düşünmüştüm.

HDD AHCI olurda önceden IDE ile Windows kurdaysan o Windows'u AHCI ile açamassın mod AHCI gözüküyor açmıssın yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı