Ahlak nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dinimiz İslam'ın kutsal kitabı olan Kuran-ı Kerim ve peygamberimiz Hz. Muhammed sallallâhu aleyhi ve sellem'den gördüğümüz, öğrendiğimiz; cevabını bulamadıklarımızın doğruluğunu da aklımızla bulmakla yükümlü olduğumuz tutum ve davranışlardır.
Desene 6 yaşındaki çocukla evlenip 9 yaşında...... Sünnet diye😀

@Yararsız Üye Alın size bir örnek daha, o dönem yaşamamış bir insanın böyle konuşması beni de kışkırtıyor doğal olarak.
hz. hatice 45 yaşında (peygamberle 25 sene boyunca tek eşli yaşamıştır.)
sevde 53 yaşında, dul
hz. ayşe 18 yaşında (hz. ebubekir'in kızı)
hafsa bint-i ömer 22 yaşında (hz. ömer'in'kızı)
zeyneb bint-i huzeyme 50 yaşında, dul (evlendikten 2 ay sonra vefat etmiştir)
ümm-i seleme 65 yaşında, dul + 4 çocuklu
zeyneb bint-i cahş 35 yaşında (peygamberin halasının kızıdır)
habibe bint-i cahş 55 yaşında, dul (peygamberin halasının kızıdır)
cuveyriye bint-i haris 20 yaşında
safiyye bint i huyey 20 yaşında
hz. mariye ?
hz. meymune 60 yaşında, dul
sevde 53 yaşında, dul
hz. mariye ?
Bunlar islami kaynaktan alınma değil. Sadece islami gözüken kaynaktan aldım. Gerçekte 19 karısı var.

sevde 53 yaşında, dul
hz. mariye ?
Ne anlatıyorsun sen? Kusura bakma ama seninle tartışıp bu konuyu da kilitletmeye niyetim yok.

@Yararsız Üye Hocam bunları sizin için demiyorum ancak, din kelimesinin D'sinin geçtiği yerde herkesin kendi inancını mutlaka savunmasından siz sıkılmadınız mı? Şimdi soruda din kelimesi geçiyor ya, uzun uzun karşılıklı konuşanlar dışında çoğu kişi, inanmadığı dine bir kere sallıyor. Bunun olmasına ne gerek var? Ahlakın anlamını ve dinlerden gelip gelmediğini yazsak yeterli olmaz mı? İlla, dinler artık bilimle çürüdü gibi kelimeler kullanıp karşıdaki kişiyi de savunmaya zorlamaya gerek var mı?
Açıkçası bilim başlığında din konusu açılmasın da kim ne yapıyorsa yapsın çok umrumda değil. Yalnız gözlem sonucu bilinen fizik/mekanik bilim konusunda dinlerden bahseden olduğu zaman ters cevap verilmesi gayet normal. Bunun dışında bu konu başlığında her şeyi dine bağlayan kişilere konuyla alakalı birkaç soru soruyorum:

Sadece dine inananlar mı ahlaklı olabiliyor? Bir din mensubu olup kendisinden olmayanları kesen, yakan, ganimet diye her şeyi yapmış kişiler ahlaklı mıydı? Ölümden sonrası için korkup ödüllendirileceğinize inandığınız için bazı şeyleri yapıyorsanız buna ahlak mı denilir? Hadi bunu yapıyorsun, inandığın yaratıcı bunları yapanların ne olduğunu anlamayacak durumda mı?

Bu kadar çok eşi olan adamı 18 bin aleme rahmet olarak geleceğine inanıyorsan bencede diyaloğa girme. Çünkü cevap veremezsin😀
Sen gerçek olamazsın, bu kadar İQ'yu nerede topladın acaba?+1500
Sana göre çok eşi olan kişiler üst mevkilere gelemez mi? Senin zihniyetine...
Herkes istediğini yapmakta özgür diye uluyanlar, insanların eşine karışır olmuş.
@GerçekTarih1931 Benim canımı sıkma, derdin beni banlatmak mı? Ben senin inancının önde gelen isimlerini aşağılasam hoşuna gider mi?

@GerçekTarih1931 Konuyu alakasız yere çekiyorsun. İnsanlığın son umudu ve herkesi kurtaracak son dinin (öyle olduğu iddia edilen dinin) ayetlerinde peygamberin akrabalarının kızlarının helal edildiği kısımlara gireceksek daha çok yerden açık bulup vurulur da bunun yeri şu anda bu konu başlığı değil.

Tüh kızgın atıldı, çok üzüldüm. 🙂

Sen gerçek olamazsın, bu kadar İQ'yu nerede topladın acaba?+1500
Sana göre çok eşi olan kişiler üst mevkilere gelemez mi? Senin zihniyetine...
Herkes istediğini yapmakta özgür diye uluyanlar, insanların eşine karışır olmuş.
@GerçekTarih1931 Benim canımı sıkma, derdin beni banlatmak mı? Ben senin inancının önde gelen isimlerini aşağılasam hoşuna gider mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı