Çözüldü AIDA64 Extreme'de İşletim Sistemi Servis Paketi Nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

byfaruk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. AIDA64 Extreme'de İşletim sistemi bölümüne baktığımda işletim sistemi servis paketi trial version yazıyor. Yani benim Windows'a deneme sürümü mü demek istiyor? Burada neyden bahsediyor?

Aynı şekilde şunlara da trial version diyor.

İş. Sis. Servis Paketi [ Trial Verison ]
Oturum Etki Alanı [ Trial Version ]
Internet Explorer Güncellemeleri [ Trial Version ]
Internet Information Services (IIS) [ Trial Version ]

Bunların dışında da farklı bölümlerde garip garip yerlerde Trial Version yazabiliyor. Bundan kastı nedir?

Windows 8.1 Pro OEM key'den Windows 10'a yükselttim.

Keyi G2A'dan aldım CMD üstünden slmgr.vbs -dlv komutu ile OEM olduğunu tespit ettim. Key'de bir sıkıntı yoktur heralde değil mi?

Servis paketi ibaresi Windows 7 döneminde kaldı. "Trial Version" yazmasının sebebi, normalde bu programın lisans ücretine tabii olması. Bu sebeple bazı can alıcı noktalarda (misal lisans anahtarları veya sensör bilgilerinde) "Trial Version" ibaresi bulunabiliyor.

Ek olarak keyinde bir sıkıntı yoktur, meraklanma.

Servis paketi ibaresi Windows 7 döneminde kaldı. "Trial Version" yazmasının sebebi, normalde bu programın lisans ücretine tabii olması. Bu sebeple bazı can alıcı noktalarda (misal lisans anahtarları veya sensör bilgilerinde) "Trial Version" ibaresi bulunabiliyor.

Ek olarak keyinde bir sıkıntı yoktur, meraklanma.

Kasıtları bu muymuş? Sağolasın.

Nasıl çözüldü yazıyoruz sorun çözüldü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı