E2140 için işletim sistemi önerisi

deniztunacs

Femtopat
Yer
Zonguldak/Çaycuma
Daha fazla  
Meslek
YouTube Bilgilendirici
Abiler geçenlerde internetten kaynaklardan işletim sistemlerine bakıyordum ve benim bilgisayarım oldukça kötü ve çoğu işlemi yapmama izin vermiyor.

Sistemim.

Intel r Pentium Dual E2140 1.60 GHz.

2 GB RAM. ddr 2

32 Bit Windows 7 Home Basic.

Ekran kartım ATI Radeon HD 2400 Pro.

Hangi işletim sistemi önerirsiniz?

Son düzenleme:
Abiler geçenlerde internetten kaynaklardan işletim sistemlerine bakıyordum ve benim bilgisayarım oldukça kötü ve çoğu işlemi yapmama izin vermiyor.

Sistemim.

Intel r Pentium Dual E2140 1.60 GHz.

2 GB RAM. ddr 2

32 Bit Windows 7 Home Basic.

Ekran kartım ATI Radeon HD 2400 Pro.

Hangi işletim sistemi önerirsiniz?
Windows 8.1 32 bit HOME
İlk başta 64 bit de deneyebilirsin.
Linux isterseniz başkaları da var.

Windows 8.1 32 Bit Home.
Linux isterseniz başkaları da var.

Abi normalde Pardus denedim fakat Windows gibi oyun oynayamamıştım peki Windows 8.1 32 Bit ile CPU ve RAM kullanımı fazla olur mu? Az önce bir arkadaş gördüm o overclock yapmış bu işlemciye ben nasıl yapabilirim oda olursa güzel olurdu.

Muhtemelen kasma olmaz.
Eğer RAM 4 GB olsaydı (anakartın destekliyor mu bilmiyorum) mutlaka 64 bit kullan diyecektim fakat sen yine lisans satın almadan dene ikisini de, hangisini beğenirsen lisans al.
Linux konusunda ise dual boot adlı bir muhabbet var, iki işletim sistemini aynı anda kurmayla oluşuyor, bunun için yeni konu aç bilgin yoksa.
Ek olarak Pardus buglu bir dağıtım malesef.
Xubuntu iyi gidebilir.
Oyun konusunda sana katılıyorum Wine ve Play on Linux ile cebelleşmen ve bir şekilde çalıştırman gerekiyor o yüzden küçük bir Harddiskin yoksa dual boot daha sağlıklı.
Oyunlarını Windows üzerinde, internette gezinme gibi gündelik işleri Linux üzerinde yaparsın
OC konusunda bilgim yok.

Geri
Yukarı