AIDA64 Stability Test Rehberi

İlgili yonga setinin 127 derece sıcaklık altında çalışması mümkün değil zaten, daha önce de söylediğim gibi değerlerde yanlışlık var. BIOS değerlerini baz alabilirsiniz. Genel olarak toparlayacak olursak gayet serin bir sistemin var.

GPU'yu da teste dahil edebilir, ayarlardan GPU sıcaklığı gösterimini de aktif edebilirsin son olarak.

İlgili yonga setinin 127 derece sıcaklık altında çalışması mümkün değil zaten, daha önce de söylediğim gibi değerlerde yanlışlık var. BIOS değerlerini baz alabilirsiniz. Genel olarak toparlayacak olursak gayet serin bir sistemin var.

GPU'yu da teste dahil edebilir, ayarlardan GPU sıcaklığı gösterimini de aktif edebilirsin son olarak.
Korkmuştum,teşekkürler.

Dosya Ekleri

• stabilitytest.png
    stabilitytest.png
    25,2 KB · Görüntüleme: 152
Merhaba.
Sistem:
  • Anakart: MSI Mpg Z390 Gaming Pro Carbon Ac
  • İşlemci: İ9 9900K
  • PSU: Corsair RM850X
  • Sıvı soğutma: NZXT kraken x62 280mm
  • Kasa:NZXT H700İ
15 dk test sonucu:
392750

Merhaba.
Sistem:
  • Anakart: MSI Mpg Z390 Gaming Pro Carbon Ac
  • İşlemci: İ9 9900K
  • PSU: Corsair RM850X
  • Sıvı soğutma: NZXT kraken x62 280mm
  • Kasa:NZXT H700İ
15 dk test sonucu:
Eki Görüntüle 392750
AIDA64'te bu şekildeyse Prime95'te direk throttle olur. Sıcaklıklar çok yüksek. Sıvı soğutma montajını kontrol edin.

AIDA64'te bu şekildeyse Prime95'te direk throttle olur. Sıcaklıklar çok yüksek. Sıvı soğutma montajını kontrol edin.

Banada çok yüksek geldi ama CAM üzerinden kontrol ettiğimde 80 üstüne çıktığında işlemci 5ghz üstüne çıkmış ve 1.38v değerinde.BIOS ayarları auto olmasından mı kaynaklı ?

Banada çok yüksek geldi ama CAM üzerinden kontrol ettiğimde 80 üstüne çıktığında işlemci 5ghz üstüne çıkmış ve 1.38v değerinde.BIOS ayarları auto olmasından mı kaynaklı ?
I9-9990K 5GHz hıza kadar çıkabiliyor zaten. Demek ki ilgili sıcaklıkları, bir problem olarak nitelendirmiyor. Biraz daha ısınması durumunda 5GHz hıza kadar otomatik olarak yükselmeyebilir, 3.6GHz sularına çekilebilir.

Sıcaklık meselesine gelirsek eve geçince seninle aynı işlemci ve soğutucuyu kullanan kişilerin aldığı değerleri biraz araştıracağım. Değerlerin bir miktar yüksek.

I9-9990K 5GHz hıza kadar çıkabiliyor zaten. Demek ki ilgili sıcaklıkları, bir problem olarak nitelendirmiyor. Biraz daha ısınması durumunda 5GHz hıza kadar otomatik olarak yükselmeyebilir, 3.6GHz sularına çekilebilir.

Sıcaklık meselesine gelirsek eve geçince seninle aynı işlemci ve soğutucuyu kullanan kişilerin aldığı değerleri biraz araştıracağım. Değerlerin bir miktar yüksek.

Teşekkürler. Çok araştırdım bende yabancı forumlarda stres testi sonuçlarını bulamasam da oyunlarda aldıkları değerlere baktım,kimi kullanıcılarda daha iyi değerler var.

Genellikle zaman geçirdiğim oyunlar da sıcaklıkların yüksek gelmesi beni biraz kuşkulandırdı ve işlemciyi test ettim.
Örnek vermek gerekirse BFV’te %50 işlemci kullanımlarında sıcaklıklar 69-73 arası değişiyor.

Sizde araştırdığınızda sonuçları paylaşırsanız sevinirim.

Geri
Yukarı