Aidata ALTIMA T45 Bios Update

Önemli Değil :), Şuanda Sorun Var mı ? Tarih ve Bios Versionu Hakkında.
Aslında görüntü BIOS tarihi yukarıdaki resimdeki gibi kaldı ama sizi daha fazla rahatsız etmek istemiyorum. Bir de BIOS'umda memory remapping ayarı çıkmadı. Bunu halledebilir miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
BitmezB[uA]sk;83170 dedi:
Aslında görüntü BIOS tarihi yukarıdaki resimdeki gibi kaldı ama sizi daha fazla rahatsız etmek istemiyorum. Birde BIOS'umda memory remapping ayarı çıkmadı. Bunu halledebilir miyiz?
Eğer önceden vardı ise remap yeni BIOS'lar da kaldırılmış olma ihtimali yüksek. Ancak kitapçıklarına baktığıma göre önceden de yokmuş.
Ayrıca 64 bit bir sistem kullanıyorsunuz değil mi? BIOS'dan Main kısmında Bios Revision ve KBC/EC Firmware Revision bu kısımlarda ne yazıyor? Kısaca verdiğim BIOS'u kontrol etmek için orada yazanları söyleyin.

Son düzenleme:
Önceden yoktu. Bu yüzden BIOS güncellemesi yaptım. 4 GB RAM var, 3 GB kullanabiliyorum. 256 paylaşımlı ekran kartı 1 GB alıyor. Araştırdığımda bu remapping ayarını gördüm. 64 bit işletim sistemi kullanıyorum. Bu arada ;
BIOS Revision: 1.00.22
KBC/Ec Firmware Revision :1.00.22

BitmezB[uA]sk;83214 dedi:
Önceden yoktu. Bu yüzden BIOS güncellemesi yaptım. 4 GB RAM var 3 GB kullanabiliyorum. 256 paylaşımlı ekran kartı 1 GB alıyor. Araştırdığımda bu remapping ayarını gördüm. 64 bit işletim sistemi kullanıyorum. Bu arada ;
BIOS Revision: 1.00.22
KBC/Ec Firmware Revision :1.00.22
Tamamdır BIOS ve firmware doğru güncellenmiş. Ekran kartı RAM'den yediği için ve PCIe veriyolu için önbellek için ayrılmış olabilir. BIOS'dan iyice kurcalayıp RAM kullanımı ile ilgili bellek bilgilerini bulabilirsen oralardan ayarlama yapabilirsiniz.
Ayrıca şuan ki sisteminiz Vista'dan yüksek ise sisteminizin desteği en fazla Vista olduğu için, yeni sistemlerde RAM kullanımı daha çok artmaktadır. Bunu otomatik olarak bazı BIOS'lar kapalı olarak ayarlamaktadır.

Son düzenleme:
Tamamdır Bios ve firmware doğru güncellenmiş. Ekran kartı Ramden Yediği için ve PCIe veriyolu için önbellek için ayrılmış olabilir biosdan iyice kurcalayıp Ram kullanımı ile ilgili Bellek bilgilerini bulabilirsen oralardan ayarlama yapabilirsiniz. Ayrıca Şuan ki sisteminiz Vista dan yüksek ise Sisteminizin Desteği En fazla Vista olduğu için Yeni sistemlerde Ram kullanımı Daha çok artmaktadır bunu otomatik olarak bazı bioslar kapalı olarak ayarlamaktadır.
Sistemim Windows 7. BIOS'ta öyle bir ayar bulamadım. Her yerini kurcaladım. Benimle hızlı igilendiğin için teşekkür ederim.

Biz teşekkür ederiz, sorunuzu bizimle paylaştığınız için. Gönül isterdi ki istemiş olduğunuz özelliği kavuşturabilsek ancak üreticinin en sağlıklı bu şekilde olduğunu gördüğünden dolayı, maalesef bizde onların doğru gördüğü işleri yapıyoruz :)

Son düzenleme:
Biz teşekkür ederiz Sorunuzu bizimle paylaştığınız için., Gönül isterdi ki istemiş olduğunuz özelliği kavuşturabilsek ancak Üreticinin en sağlıklı Bu şekilde olduğunu gördüğünden dolayı malesef bizde onların doğru gördüğü işleri yapıyoruz :)
Bilgisayarıma 64 Bit Vista işletim sistemi kurarsam bu olay düzelir mi ?

BitmezB[uA]sk;83242 dedi:
Bilgisayarıma 64 Bit Vista işletim sistemi kurarsam bu olay düzelir mi ?
Deneme imkanınız var ise deneyebilirsiniz. Ancak düzelir diyemem çünkü çoğu özellikler son olarak Vista'da kalıyor. Vista'da daha az RAM'den yiyebilir ancak BIOS'la ilgili bir düzelme sanmıyorum olacağını.

Son düzenleme:
arkadaşlar aynı güncelleyi tamamen belirtilen şekilde yapmama rağmen klavyemle ilgili sorun yaşıyorum. BIOS güncellemesinden sonra laptopun kendi klavyesindeki bazı harfler yanlış yazıyor, yazılımda herhangi bir sorun yok dil türkçe ve klavye türkçe q fakat örneğin k ya bastığımde m çıkıyor buna benzer hatalar ile karşılaşıyorum. Konu hakkında bilgisi olan birisi varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı