Aidata ALTIMA T45 Bios Update

BitmezB[uA]sk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Recep abi. Elimde Aidata m748s notebook var. Bios güncellemesi yapmam lazım. Anakartım Clevo m7x0s bios bilgilerim ;

Kod:
BIOS Türü    Phoenix
BIOS Sürümü    6.00
Sistem BIOS Tarihi    11/21/09
Görüntü BIOS Tarihi    10/13/08

Bilgisayarımın seri numarası NKM748SBC000B01125

Güncel BIOS:

EC Firmware
1. EC firmware 1.00.21.2. Solve “press keyboard by palm for a while will cause system shuts down” issue.

746S_EC21.zip

BIOS
1. System BIOS 1.00.22 for M74xS/M76xS only.2. Solve “sometimes system can’t boot up after CMOS reset” issue.

746S_BIOS22.zip

Yardımınız için teşekkür ederim fakat ben bu konuda acemi olduğum için biraz daha açıklayıcı anlatabilir misiniz? Güncelleme yapamadım. Usb'yi dediğiniz gibi boot ettim bios dosyalarını içine attım . Bu adımdan sonrakileri açıklayabilirseniz çok memnun olurum. Acemi iken niye bios ile uğraştığımı soracak olursanız benim biosumda memory remapping özelliği şuan yok. 1 gb ramimi kullanamıyorum . Ekran kartım alıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu video size fikir verecektir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Recep abi BIOS güncelledim. Teşekkür ederim. Fakat Görüntü BIOS tarihi geriye gitti. Sebebi nedir abi? Bir de Memory remapping ayarı yine çıkmadı :(

mktnj.jpg

Yukarıdaki olayın sebebi ne olabilir?

Yukarıdaki işlemler eksik verilmiş ve EC 21 versiyonla BIOS 22 güncelleme hatalara sebep olacağını zaten belirtilmiş kılavuzlarda.
İlk olarak Burak bey'in verdiği linkteki dosyayı kullanıp boot edin, sonra tam rehbere bakmadım ancak USB'yi biçimlendirmesi gerekli. Eğer yazıyorsa tamam, yazmıyorsa ilk olarak biçimlendir sonra işlemleri yap rehberdeki.

Yukarıda dediklerimi yaptıktan sonra;

1. İşlem:ftp://ftp.clevo.com.tw/ALLBIOS/M7xxS/746S_EC22.zip
Bunu indir ve zip'den çıkartıp dosyaları boot ettiğin USB belleğine at.

2. Bios'dan yukarıda ki videodaki gibi Boot Seçeneklerinden Flash belleği seçip, Update yazın İşlemin tamamlanmasını bekleyin.
Bittiğinde bilgisayar otomatik reset atması lazım, atmaz ise siz atın ve bios girip Default ve Save işlemlerini yapın.

3. ftp://ftp.clevo.com.tw/ALLBIOS/M7xxS/746S_BIOS22.zip
Bunu indir ve gizli klasörler kapalı ise 1. işlemde ki USB belleğe attığın 3 dosya var onları sil.(biçimlendirme yapma normal sil)

4. 3. seçenekteki indirdiğin zip'in içindekileri USB belleğin içine at ve 2. seçenekte ki dediklerimin aynısını yap.
Hayırlı olsun :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı