Aigo RGB Fan Önerisi

Hyakutake_GC

Hectopat
İyi akşamlar forumdaşlarım,

Sharkoon firmasının Pure Steel model kasası için aşağıdaki iki seçenekten hangisini önerirsiniz? (Şuan bütçem 1. seçenekteki kite yetiyor. 2. seçeneğin 2. linkinde 5'li set var ona takılmayın. Havalandırma ve ses konusunda görüşlerinizi bekliyorum).

Donanımlar,
  • Ekran Kartı: Sapphire RX590 Nitro+ SE
  • İşlemci: Amd Ryzen 5 3600X (Stok fan)
  • Anakart: Msi B450 Gaming Plus Max
  • Ram: Crucial Ballistix 3000MHz CL15 (16-19-10-11-21 1.36V 3733MHz de kullanıyorum)
  • PSU: FSP Hydro G 850W 80+ Gold Full Modüler
  • Kasa: Sharkoon Pure Steel Black

1-)Aigo (Darkflash) CF8 Pro (1100RPM-23dBA değerleri, ses seviyesine bağlı olarak 1100RPM'de dönen fanın ölü olacağı hissini veriyor. Işığın yaprak içinde homojen olarak dağılması ve şeffaf şasiye sahip olması cezbediyor):

2-)Aigo (Darkflash) DR12 (Pro modeli TR'de yok herhalde, ortası siyah yanları ışıklı olan modelden var. Bu modele pek ısınamadım ama bir videoda Pro modelinin bir metreye kadar etkili üflediğini gördüm, ne kadar doğru bilemem. Bu fana çok ısınamadım ama CF8 Pro modeline göre daha iyi değerleri var):
Aigo DR12 Çift Halkalı (Linkte belirtilen firmanın adı, Technopat Forum'da ki açılan bir "RGB Fan" konusunda geçiyordu. Firmanın adının konunun ilerleyen sayfalarında veya mesajlarında yeni kayıt olmuş bir üye tarafından yazıldığını gördüm. Üye, RGB fan kiti almış, paketlemeden memnun kaldığını belirtmiş).

3-)Aigo Darkflash CS140 (Fanları az önce gördüm, hava hacmi bazında diğerlerinden daha iyi ama kasam için 2 tane takabilirim. Tabana 140MMlik 2 tane fan sığar, diğer fan boşta kalacak):

Son düzenleyen: Moderatör:
P12 PWM PST'yi 40 lira gibi bir fiyata almıştım, ne biçim pahalanmış öyle. Bu arada, sese bu kadar hassassanız Corsair'in manyetik levitasyonlu modellerini almanızı öneririm.
Aynen öyle (Bilişimport'ta 44Tl civarı idi), Akasa Viper R alıp, soğutmanın dibine vururken kafayımı sıyırayım dedim ama oda olmaz (Tahammül edemem).

Herhalde, Noctua firmasının NF Serisinin S12B Redux Veya P14S Redux modellerinden birini tercih edeceğim (Ses konusunda bunlar nasıllar, 60CFM için 18Dba iyidir herhalde?)
Kasa: Sharkoon Pure Steel (Egzos olarak kullanmayacağım).
Ekran Kartı: Sapphire RX590 Nitro+ SE
Konun başına dönmemeniz veya gözünüzden kaçabilme ihtimali olabileceğinden, yazmak istedim.
MF120 modelini mi diyiyor sunuz?
@Asım Demir Bey, konuma bakabilir misiniz?
@Jang Geum'un Danji Yemeği Bey, son mesajım ile ilgili düşünceniz nedir?

Son düzenleme:
Corsair'ın fanları bütçenin üstünde kalıyorsa yapacak bir şey yok. Pure Steel üzerindeki fanları sevmediğinize göre pek çok fan size yetersiz gelecektir. Noctua üzmez diye düşünüyorum, Arctic P12 kullanıyorum ve Shark Blade fanlardan daha sessiz olduğunu söyleyebilirim.

P12 PWM de piyasada Max 50-55 tl de satılmadığı için 65-76TL(PWM versiyon) vermek mantıksız geliyor. 3 pinli versiyonda bu zamanda alınır mı bilemedim (Anakarttan sabit hıza alırım ama ses konusunda mantıklı mıdır?)
Bendeki model Pure Steel Black (2x120mm Siyah standart kasa fanı mevcut, RGB model kalmamıştı).
Shark Blades model olsa, neyse.

Konunun başında dikkat etmediniz herhalde.
Stres testine soktuğumda sıvı soğutma fanlarından gelen gürültüden dolayı onları duyamıyorum:) Kasanızı başka bir yere taşıyabilir misiniz?
Ne demek istediğiniz kısmen anladım, açabilir misiniz?
Sesli mi çalışıyorlar? (Yorumlarda sessiz olduğu belirtilmiş).
1200RMP civarlarında.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı