Aigo RGB Fan Önerisi

Hyakutake_GC

Hectopat
İyi akşamlar forumdaşlarım,

Sharkoon firmasının Pure Steel model kasası için aşağıdaki iki seçenekten hangisini önerirsiniz? (Şuan bütçem 1. seçenekteki kite yetiyor. 2. seçeneğin 2. linkinde 5'li set var ona takılmayın. Havalandırma ve ses konusunda görüşlerinizi bekliyorum).

Donanımlar,
  • Ekran Kartı: Sapphire RX590 Nitro+ SE
  • İşlemci: Amd Ryzen 5 3600X (Stok fan)
  • Anakart: Msi B450 Gaming Plus Max
  • Ram: Crucial Ballistix 3000MHz CL15 (16-19-10-11-21 1.36V 3733MHz de kullanıyorum)
  • PSU: FSP Hydro G 850W 80+ Gold Full Modüler
  • Kasa: Sharkoon Pure Steel Black

1-)Aigo (Darkflash) CF8 Pro (1100RPM-23dBA değerleri, ses seviyesine bağlı olarak 1100RPM'de dönen fanın ölü olacağı hissini veriyor. Işığın yaprak içinde homojen olarak dağılması ve şeffaf şasiye sahip olması cezbediyor):

2-)Aigo (Darkflash) DR12 (Pro modeli TR'de yok herhalde, ortası siyah yanları ışıklı olan modelden var. Bu modele pek ısınamadım ama bir videoda Pro modelinin bir metreye kadar etkili üflediğini gördüm, ne kadar doğru bilemem. Bu fana çok ısınamadım ama CF8 Pro modeline göre daha iyi değerleri var):
Aigo DR12 Çift Halkalı (Linkte belirtilen firmanın adı, Technopat Forum'da ki açılan bir "RGB Fan" konusunda geçiyordu. Firmanın adının konunun ilerleyen sayfalarında veya mesajlarında yeni kayıt olmuş bir üye tarafından yazıldığını gördüm. Üye, RGB fan kiti almış, paketlemeden memnun kaldığını belirtmiş).

3-)Aigo Darkflash CS140 (Fanları az önce gördüm, hava hacmi bazında diğerlerinden daha iyi ama kasam için 2 tane takabilirim. Tabana 140MMlik 2 tane fan sığar, diğer fan boşta kalacak):

Son düzenleyen: Moderatör:
@Hyakutake_GC bir bakın:

Ayrıca konu açarsanız daha iyi olur. :)

@Hyakutake_GC bir bakın:

Ayrıca konu açarsanız daha iyi olur. :)

Yazınızı şu an fark ettim. (Konu açtım evet.)

O modeller değil. Aigo CF8 Pro modeli.

İbrahim Bey onlar TR'de yok (Pro olmayan modeli var. İstediğim fan modelinin değerleri 1100RPM 23Dba değerlerinde ama bu devirde bu ses bana anlamsız geliyor, aslında nasıldır bilmek istedim).

İbrahim Bey, SP serisi güzel (onları geçenlerde araştırdım) ama o kadar bütçe ayıramam. İstediğim fanların değerleri konusunda detaylı yorum yapabilecek bir forumdaş yok mudur?

Bunlar da güzele benziyor. :)
Xigmateg firmasına, hiç ısınamadım (hep görürüm ama hiç bakmadım).

İbrâhim Bey, Corsair modelleri veya Akasa Viper R almayı planlıyorum (Ses istemiyorum ama performansta önemli).
@Asım Demir Bey, konumu gözden geçirip, kasam ve ekran kartım doğrultusunda fan önerisi yapar mısınız?).
Bütçem şuan 190TL (Akasa Viper S konusunda fikirlerinizi alabilir miyim?)
Yarın görüşmek üzere, iyi geceler.

Arctic P12 al. Bildiğim kadarı ile statik basınc artınca CFM'in o kadar da etkisi kalmıyor. Genel olarak statik basınçlı fanlar radyatör için düşünülüyor ama kasa içinde çok iyi iş çıkarıyor.
AF fan taraftarıyım ama Arctic P12 PWM modelinin 120MM (Arctic firmasının diğer ürünleri gibi bu üründe çok güzel ama 120MM bulamamıştım o yüzden bu model eledim).
Gittigidiyor'dan da almak istemiyorum.
Bilişimport'tan alacaktım ama stok çoğu yerde yok.
ARCTIC P12 PWM PST 120MM SIYAH KASA FANI (ACFAN00120A) Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor (Gördüğünüz gibi, 77TL o fana verilir mi?, 45-50TL idi. Dolar ile alakası yoktu, stok kalmadığı için 20TL zam nedir).
Konunun başındada belirttiğim gibi Aigo-Darkflash firmasının CF8 Pro (1100MHz 23Dba 30CFM değerlerinde) fanını almayı düşünüyordum ama o değerler de 3lü kit (172TL), performansı hava basıncı ve sese göre bu fanlar fanlar ölü olur değil mi?
30CFM nedir diyiyorum ama görüntüsü güzel :D

Değerleri:
GG.png

Aslında Akasa Viper R alacağım (110TL, 110CFM hava basıncına değer) ama ses konusunda 28Dba da ne bileyim, sinirden kasayı fırlatırım herhalde (arada kaldım).
@Lemi Galip Bey, mesajıma ek yaptım. Tekrar okuyup, fikrinizi belirtmenizi rica ederim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı