Aile baskısı, sürekli ders çalış deniyor

ronaldofanboy

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GeForce GTX 1050 Ti, Ryzen 5 Pro 4650g 8 GB RAM (single channel) 2400 Mhz, B450M Pro M2 Max 480 GB SSD
Vallahi bıktım artık bu aile baskısından. Biz senin yaşında böyleydik bizim zamanımızda bunlar vardı günde belki 100 defa ders çalış diyorlar çalışıyorum bir daha çalış diyorlar. Psikolojik destek almam lazım bıktım ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ders çalış dediklerine göre demek ki çalışmıyorsun, biraz da ders çalışmaya vakit ayırın. Bu tarz şeyler için psikolojik destek almaya gerek yok.

Önce kendini objektif bir gözle tart. Eğer emin olduysan, dediysen ki evet yeteri kadar çalışıyorum. O zaman aileni bazı konularda dikkate almama "ignorelama" vakti gelmiş demektir.

Kaçıncı sınıfa gidiyorsunuz?

Ailenizle bu konu hakkında oturup konuştunuz mu? Çünkü bizim vereceğimiz tavsiyelerin hiçbiri bundan daha işe yarar bir çözüm sunmayacak.

8.sınıfa geçtim çok kez konuştum ancak bir fayda etmedi.

Ders çalış dediklerine göre demek ki çalışmıyorsun, biraz da ders çalışmaya vakit ayırın. Bu tarz şeyler için psikolojik destek almaya gerek yok.

Çalışıyorum günde en az 2 saat derse vakit ayırıyorum.

Şu anda ağustos ayında olduğumuz için ilk sınıfını sormak isteyeceğim.

Onun dışı gerçekten tembel olabilir misin, karnen ne alemde?

Tembel değilim İngilizce de öğreniyorum bir yandan karnem teşekkür aldım 81 ortalama ile.

Geri
Yukarı