Aile baskısı yaşıyor musunuz?

Merhaba arkadaşlar, aile baskısı gerçekten çok kötü bir şey. Bende merak ettim ailenizden baskı yaşıyor musunuz ne hakkında nasıl ve hangi zamanlar? Sohbet ortamı kurayım dedim. İyi akşamlar.

En son 3 veya 4 sene önce yaşadım. Ancak bu beni gaza getirerek güzel bir bölüm kazanmama yardımcı oldu. Normalde evet kötü bir şey ama ben durumu lehime çervirdim.

Merhaba arkadaşlar aile baskısı gerçekten çok kötü bir şey. Ben de merak ettim, ailenizden baskı yaşıyor musunuz? Ne hakkında, nasıl ve hangi zamanlar? Sohbet ortamı kurayım dedim. İyi akşamlar.
Bir ara çok yaşıyordum evde huzur kalmamıştı sonra artık saldılar beni notlarımı bile sormuyorlar 1 yıldır huzurumuz var en azından.
Ha ben hala ders çalışmıyorum orası ayrı :D

Bir ara çok yaşıyordum evde huzur kalmamıştı sonra artık saldılar beni notlarımı bile sormuyorlar 1 yıldır huzurumuz var en azından.
Ha ben hala ders çalışmıyorum orası ayrı :D

Babam bana soruyorda kötü olanları hoca açıklamadı deyip geçiyorum iyi aldıysam söylüyorum. 😁

Geçireceksiniz arkadaşlar, en baskıcı aileden tut, en rahat bırakanına kadar. Saçma sapan bir mevzu olur, üzerine kitlenirler bir anlık. Bende yaşamadım değil. Bence aile baskısı öğrenilmesi gereken bir şey, o olmayınca ailene saygın kalmıyor, kendini aynı seviyede görüyorsun.

Geçireceksiniz arkadaşlar, en baskıcı aileden tut, en rahat bırakanına kadar. Saçma sapan bir mevzu olur, üzerine kitlenirler bir anlık. Bende yaşamadım değil. Bence aile baskısı öğrenilmesi gereken bir şey, o olmayınca ailene saygın kalmıyor, kendini aynı seviyede görüyorsun.
Bence aynı seviyede görmüyoruz. Ben aile baskısından dolayı evde mutlu olduğum anlar çok nadir. Sadece okuldaki arkadaşlarımın yanındayken mutlu olabiliyorum. Bu yüzden de okula gitmeyi seviyorum. Dediğinizin tam tersi Aile baskısı olduğunda her zaman kavga çıkıyor gereksiz anneneye babana bağırıyorsun sinir krizleri geçiriyorsun hayatı bile sorguluyorsun bazen orada. Bazen de çok saçma şeylerden dolayı azarlıyorlar azarlayacak şeyler buluyorlar. Aile baskısı olmasa eminim ki çocuklar çok daha mutlu olur ama aileler bunu anlamıyorlar. Bir şeyleri yasaklayarak ya da kızarak o işin olacağını sanıyorlar ama işi daha da kötüye götürüyorlar. Bir çocuğu bence rahat bıraksalar o çocuğun hayatı dersleri ve ilişkileri bence çok daha iyi olur. Buraya da yazıyorum büyüyünce çocuğum olduğunda ona bu kadar sıkı bir baskı yapmayacağım. Sevdiği şeylere dair yasaklar koymayacağım. Eminim ki aile baskısı olmadan büyüyen bir çocuğun hayatı çok daha iyi olacaktır. Yanlış anlamayın hiç kızmasınlar falan demiyorum. Anlatmaya çalıştığım şey her şeye bu kadar da baskı yapmamaları. Her şey dozunda olmalı. Şunu da söyleyeyim ben herkese karşı saygılı dürüst bir çocuğum. Benden nefret eden bir tek kişi bile olmadı benim hayatımda. Herkesin saygısını ve sevgisini kazanmış biriyim buna rağmen beni yalancılıkla ve kötü biri olarak suçluyorlar. Neyse Herkese iyi geceler iyi uykular.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı