Aile ile anlaşamamak

KralTektir

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Buraya yazılır mı emin değilim ama derdimi dökmek gerekiyordu. Ergen falan değilim ama ailem ile anlaşamıyorum. Zaten bilgisayar mühendisliği bölümü okuyarak bir çok isim oluyor. Kodlama, çalışmak ve projelerimi tamamlamak. Kısa sürede Rusya'ya gideceğim artık üniversite sürdürme ve yaşamını devam ettirmek için. Sizce ailem ile bağlantı kesilmeli mi? Beni hiç anlamıyorlar ben mi çok zıt düşünüyorum onlar mı çok eskide kalmış emin değilim. Zaten çok iş yapıyorum ve bu süreçte ailemden özellikle 100'de 98 annemden bunaldım. Sürekli bana laf etmesi beni biktiriyor. Ve annem laf sokmakta bir numara her şeye laf sokabilir. Örneğin salona geldiğim zaman:
- "Vay yıllar sonra salona gelmeye mi karar verdin?" gibi bir saçma cümle ve saçma bakışları ile kanser ediyor. Şimdi ergen misin diye çıkanlar olacak ama bildiğiniz gibi değil. Umarım güzel cevaplar verirsiniz. "Ergen misin?" Tarzı yazacaklar lütfen yazmasın duvara bakıp konuşsunlar.

İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlerinizin olduğunu konuda belirtmişsiniz. Muhtemelen anneniz sizi işinizden dolayı pek göremediği için mutsuz. Bu mutsuzluk annenizi bu tür "laf sokma" eylemlerine itiyor olabilir. Açıkçası bunu alttan almanız gerektiğini düşünüyorum ben.

Anne dediğimiz kişi zamanında tüm kahrımızı çekmiş kişidir ve yeri geldiği zaman hâlâ kahrımızı çeken kişidir.

İşlerinizin olduğunu konuda belirtmişsiniz. Muhtemelen anneniz sizi işinizden dolayı pek göremediği için mutsuz. Bu mutsuzluk annenizi bu tür "laf sokma" eylemlerine itiyor olabilir. Açıkçası bunu alttan almanız gerektiğini düşünüyorum ben.

Anne dediğimiz kişi zamanında tüm kahrımızı çekmiş kişidir ve yeri geldiği zaman hâlâ kahrımızı çeken kişidir.
Mutsuzluk ile alakası olduğunu düşünmüyorum. Kaç yıldır laf sokuyor bence benim işlerim ile alakası yok.

Git dostum, uzaklaş biraz uzakta kalmak her şeyi düzeltecektir, yokluğunda seni arayacaklarına eminim. Telefonla bile olsa arayacaklar ve yüzyüzeyken olduklarından daha iyi olacaklar, bol şans.

Mutsuzluk ile alakası olduğunu düşünmüyorum. Kaç yıldır laf sokuyor bence benim işlerim ile alakası yok.
Peki gününüzün büyük bir kısmını ailenizin yanında mı geçirirsiniz yoksa genel olarak odanızdan çıkmaz mısınız? Genel olarak odadan çıkılmadığı zaman anneler ""Vay yıllar sonra salona gelmeye mi karar verdin?" tarzı cümleler kurarlar.

Benmi çok zıt düşünüyorum. Çok yoğun bir insanım onca işin arasında bitiyorum. Gerçekten sıkıldım bu durumdan. Olmadığım için üzülse laf sokma eyelmi yerine biraz konuşmayı tercih ederdi bence.

Bence ailenizle konuşun bu durumu, sizin onları ne kadar çok sevdiğinizden bahsedin, onlar da size neden öyle yaptıklarını açıklayacaklardır. Sonuçta aileniz, sizin için en iyisini istediklerinden öyle davranıyorlar.

Buraya yazılır mı emin değilim ama derdimi dökmek gerekiyordu. Ergen falan değilim ama ailem ile anlaşamıyorum. Zaten bilgisayar mühendisliği bölümü okuyarak birçok isim oluyor. Kodlama, çalışmak ve projelerimi tamamlamak. Kısa sürede Rusya'ya gideceğim artık üniversite sürdürme ve yaşamını devam ettirmek için. Sizce ailem ile bağlantı kesilmeli mi? Beni hiç anlamıyorlar ben mi çok zıt düşünüyorum onlar mı çok eskide kalmış emin değilim. Zaten çok iş yapıyorum ve bu süreçte ailemden özellikle 100'de 98 annemden bunaldım. Sürekli bana laf etmesi beni biktiriyor. Ve annem laf sokmakta bir numara her şeye laf sokabilir. Örneğin salona geldiğim zaman:
- "Vay yıllar sonra salona gelmeye mi karar verdin?" gibi bir saçma cümle ve saçma bakışları ile kanser ediyor. Şimdi ergen misin diye çıkanlar olacak ama bildiğiniz gibi değil. Umarım güzel cevaplar verirsiniz. "ergen misin?" tarzı yazacaklar lütfen yazmasın duvara bakıp konuşsunlar.

İyi forumlar.

Maneviyat ı gectik
Maddi bagimsizliginiz var mı?

Geri
Yukarı