Aile mi para mı?

Para pul ile sağlık ve aile dahil herşeyi elde edeceğini sanan cahil cühela ergen akıllarla doluymuş site, bu konuya gelince anladım.
Değil arkadaşlar, değil. Emin olun o iş sizin bildiğiniz gibi değil.
Tamam da zengin olunca hastalıklı olmak zorunda mısın ki fakir birine göre kendine iyi baktığın için daha az ihtimal bunun dışı rahatlıkla aile kurabilirsin ve bittiğinde fakir biri gibi ağlamak üzülmek yerine yeni iliskilere yelken açabilirsin.

Para pul ile sağlık ve aile dahil herşeyi elde edeceğini sanan cahil cühela ergen akıllarla doluymuş site, bu konuya gelince anladım.

Paran varsa kurtulma şansını arttırıyorsun sadece, kurtulmuyorsun. Nice zengin var, açıdan ağrıdan böğürerek ölüp giden. Hepsinede sorsan bütün varını yoğunu verirdi, iki gün daha normal nefes alabilmek için. Hayata ve sağlığa bu kadar dar çerçeveden bakmayın.
Yarın bir gün cebinizde paranız olur, parayı tutacak eliniz olmaz.
Nice fakir de var işte onu diyoruz zenginsin diye ayrı bir hastalığın olmuyor.

Tamam da zengin olunca hastalıklı olmak zorunda mısın ki fakir birine göre kendine iyi baktığın için daha az ihtimal bunun dışı rahatlıkla aile kurabilirsin ve bittiğinde fakir biri gibi ağlamak üzülmek yerine yeni iliskilere yelken açabilirsin.
Tamam güzel kardeşim, bir 10-15 yıl sonra bu konuya devam ederiz senle. Hadi hayırlı geceler :)

Paran varsa kurtulma şansını arttırıyorsun sadece, kurtulmuyorsun. Nice zengin var, acıdan ağrıdan böğürerek ölüp giden. Hepsinede sorsan bütün varını yoğunu verirdi, iki gün daha normal nefes alabilmek için. Hayata ve sağlığa bu kadar dar çerçeveden bakmayın.
Yarın bir gün cebinizde paranız olur, parayı tutacak eliniz olmaz.
Sende başımıza 2.acun olma oda diyor eskiden maaşım sadece benzine yetiyor diyordu hayat güzel diyordu milletle iyi şey geçmişti. Herhalde kendisi o zaman kanalizasyon suyuyla banyo yapıp bataklıktan balık tutup yiyormuş.
Diyo ya tek param benzine gitti diye.

Tamam güzel kardeşim, bir 10-15 yıl sonra bu konuya devam ederiz senle. Hadi hayırlı geceler :)
Konunun yaşla alakasi yok ki yasa nerden bağladın 14 yaşında ergen olsam neyse dicem de sana demeye çalıştığım zengin olunca fazladan hastalığın olmuyor ve yakalanırsan bile daha erken tespit edebiliyorsun daha iyi bakıyorsun vs vs.Fakir kısmında optimist zengin kısmında pesimist düşünüyorsun.Ben demiyorum kanser olayım ampute olayım ama cebimde 10 m para olsun.Zaten yasacagim hastalık belli niye cebimde çok para varken daha rahat bir şekilde atlat miyim niye daha mutlu olmayayım.Simdi fakir biri nafaka ödememek için rahat bosanamiyor bile aile konusunda da .Bunun dışında zenginler fakir yada orta gelirlilerden daha mutlu oluyor bu da belli yani hadi hayırlı geceler.

Geri
Yukarı