Para ve aile

Özeleştirin için teşekkür ederim. Taksiye çıkan bendim ve bilgisayar programcılığı okuyordum lakin bende senin gibi yeri geliyordu hafta da 2 3 tane proje okula götürüyordum. Bir dönemde 13 ders gördüm. Ağlayıp ailemden para istemek yerine boş vakitlerimi değerlendirdim. Taksi işi bitince oturdum evde yayın açıp para kazanmaya çalıştım. Ailemin eline hiç bir zaman bakmadım.

Gelecek nesillerle ilgili bence benim hakkımda bu kadar emin konuşma. 6 yıldır Bilgi İşlem Yöneticiliği yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Buna Türkiye'nin sayılı firmaları da dahil. Çok fazla senin gibi genç stajyer arkadaşlarla çalıştım ve hepsine elimden geldiği kadar yardımcı oldum. Millet stajyerlere poğaça aldırıp, çay doldurturken ben Server, Firewall hakkında bilgi veriyordum. Aşk hayatına yardımcı olduğum stajyerlerim bile oldu.

Ben sana dışardan objektif bir gözle bakarak söylüyorum. Yaptığın tek şey buraya gelip baban hakkında sitem ediyorsun. Düşünceli evlat rollerine bürünmek kolay da onu uygulamak çok zor. Birazcık kafanı topla ve ailen hakkında iyi şeyler yap. Okul okumak, dereceye girmek senin için olan şeyler. Onlar 2 çocuğa rağmen seni üniversiteye yollayıp, paranı eksik etmiyorlarsa birazcık sus gir bir işe çalış. 24 saat boyunca ödev yapıyor zannedecek. Biz de geçtik o yollardan. Ben 3 saat uykuyla okula gittiğimi bilirim. Taksi durağında elimde kitapla taksi içinde müşteri beklediğimi bilirim. Basit basit bahaneler bulma!
Hocam biraz önce benim konumda ufak bir tartışma yaşamıştık fakat sizin hikayenizi okuduktan sonra size karşı fikirlerim değişti. Kusura bakmayın hocam sert çıkıştığım için.

Hocam biraz önce benim konumda ufak bir tartışma yaşamıştık fakat sizin hikayenizi okuduktan sonra size karşı fikirlerim değişti. Kusura bakmayın hocam sert çıkıştığım için.

Estağfurullah hocam. Lafı dahi olmaz medeniyet çerçevesinde, kavga çıkmadan tartışma olabilir. Bunlar gayet doğal şeyler :)

Hocam o zaman tekrar özür dileyeyim benden 12 yaş büyüksünüz. Hocam benim konuma mesleğinizi yazdınız mı acaba? Hangi işle uğraşıyorsunuz bu kadar emek verdikten sonra üniversiteye.

Estağfurullah özür dilenecek bir şey yapmadınız :)

Yazdığımı düşünmüyorum dostum. Almanya merkezli bir şirkette Bilgi İşlem Yöneticiliği yapıyorum.

Hocam zahmet olmazsa açıklar mısınız yani nasıl bir iş amacı ne?

Tabiki dostum açıklayayım sana yaptığım işi.

Şirketimizde ortalama 110 tane bilgisayar var depolarda kullanılandan hariç. Aklına gelen bütün bilgisayar, yazıcı, modem, switch, access point vb cihazlardan ben sorumluyum. Sadece ben demek ukalalık olur yanımda aslan gibi çalışan 2 tane elemanım ve 2 tane stajyerim var :)

Bunun dışında sadece benim yaptığım belli başlı işler var. Örnek olarak şirkette 3 adet server var. Bunların kurulumu, bakımı, yönetimi vs aklına gelecek herşeyi benden soruluyor. Bunun yanında şirkete dışardan saldırı olmasın diye Firewall ile koruma sağlıyoruz. Bunun da aynı şekilde herşeyi benden soruluyor. Bunun en eğlenceli tarafı istediğin çalışana sitelere giriş izni verebiliyorsun ya da yasaklıyorsun :) Bunun yanında fiyat konusu var. Fiyatlar SQL server üzerinden toplu olarak güncelleme, çıkarma, ekleme gibi işlemler yapıyorum. Aslında çok daha fazlası var ama genel olarak bunlar.

Şirket kameralarını, araç GPS takiplerini söylemiyorum bile farkındaysan :)

Yeni konular

Geri
Yukarı