Aile tarafından sürekli kısıtlanmak

Şu oyunlara para vermek boşuna lafı benim de sinirimi bozuyor hem de bayağı bozuyor.

Çünkü eskiden orijinal oyun kültürü yoktu aldıkları CD'ler crack oluyordu ve çok ucuz oluyordu en fazla 5-10 lira falan yani onların kafasında oyuna biçilen değer çok az o yüzden oyuna para verilmez diyorlar. Aynısını ben de yaşadım hocam. Orijinal oyun ile crack oyunun farkını ve oyun yapılırken harcanılan emeğin bir karşılığının olması gerektiğini belirttiğim zaman çok pahalı olmadığı sürece izin veriyorlardı. Denemediyseniz bu taktiği deneyebilirsiniz.

Çünkü eskiden orijinal oyun kültürü yoktu aldıkları CD'ler crack oluyordu ve çok ucuz oluyordu en fazla 5-10 lira falan yani onların kafasında oyuna biçilen değer çok az o yüzden oyuna para verilmez diyorlar. Aynısını ben de yaşadım hocam. Orijinal oyun ile crack oyunun farkını ve oyun yapılırken harcanılan emeğin bir karşılığının olması gerektiğini belirttiğim zaman çok pahalı olmadığı sürece izin veriyorlardı. Denemediyseniz bu taktiği deneyebilirsiniz.

Hayır. O crack CD oyunlarını elle alabildikleri için bir şey demiyorlar internetten alayım desem hemen dolandırırlar diye başımı şişiriyorlar. (fiyat fark etmiyor.)

Ailelerimiz eski yıllarda zorluklar çektiği için bize de çektirmek istiyor ama haksızlar. Bizim zaten durumumuz çoğumuz için zor. Üniversiteyi kazan iş bul vs. Daha bu yaşta gelecekte nasıl ev araba alacağım diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı