Ailesi tarafından sürekli akrabalarıyla karşılaştırılanlar var mı?

Lady melissa

Decapat
Daha fazla  
Sadece ben mi yaşıyorum bilmiyorum ama benim ailemde akrabalarımda garip. Sürekli yarış içindeler yani kuzenlerimle beni düşman gibi yarıştırmaya çalışıyorlar. Böylece birbirlerini yendiklerini falan sanıyorlar. Açıkçası kuzenlerim bana göre çok daha iyi. Lise sınavında derece yaptı bir kuzenim ve fen lisesinde okuyor şuan. Diğer kuzenimde maddi açıdan durumu iyi olduğu için kolejde okuyor. İkisininde notları iyi. Ben onlar gibi olamadım. Ders çalışmayı bıraktım ve notlarımı düşürdüm. Akrabalarım beni ne zaman görse aşağılamaya çalışıyorlar. Ailemde kuzenlerimin notlarının iyi olduğunu duyunca sürekli beni aşağılıyor bir onlar gibi olamadın diyorlar küfür bile ettiler burada söylemek doğru olmaz. Gerçekten kaldıramıyorum böyle bir ortamda yasamak çok zor sanki yarış atı olmak için doğmuş gibi hissediyorum.

Sadece ben mi yaşıyorum bilmiyorum ama benim ailemde akrabalarımda garip. Sürekli yarış içindeler yani kuzenlerimle beni düşman gibi yarıştırmaya çalışıyorlar. Böylece birbirlerini yendiklerini falan sanıyorlar. Açıkçası kuzenlerim bana göre çok daha iyi. Lise sınavında derece yaptı bir kuzenim ve fen lisesinde okuyor şuan. Diğer kuzenimde maddi açıdan durumu iyi olduğu için kolejde okuyor. İkisininde notları iyi. Ben onlar gibi olamadım. Ders çalışmayı bıraktım ve notlarımı düşürdüm. Akrabalarım beni ne zaman görse aşağılamaya çalışıyorlar. Ailemde kuzenlerimin notlarının iyi olduğunu duyunca sürekli beni aşağılıyor bir onlar gibi olamadın diyorlar küfür bile ettiler burada söylemek doğru olmaz. Gerçekten kaldıramıyorum böyle bir ortamda yasamak çok zor sanki yarış atı olmak için doğmuş gibi hissediyorum.
Bir ailenin kesinlikle böyle davranmaması lazım. Karşılaştırıldığınızda ben onlar değilim diyebilirsiniz. Belki dinlerler.

Benim notlarım iyi ne yalan söyleyeyim ama yine de karşılaştırılmaktan hiç haz etmiyorum. Bizde pek yok zaten ama bazen X öyle yaptı, X böyle yaptı denildiği oluyor. Ben pek takmıyorum, kendime odaklanıyorum.
Ailenin yaptığı oldukça yanlış.

Buna maruz kalmadan büyüyebilen şanslı en fazla 3-5 çocuk vardır herhalde. Ben en çok kardeşimle karşılaştırılıyordum not konusunda ve mezuna kaldı diye şimdi o benimle karşılaştırılıyor. Kendi çocuğunu sürekli ezerek psikolojisini sonsuz bir döngüyle mahvetmek gelenekleşmiş artık bizim aile yapımızda.

Tek basarisi cocuk yapmak olan ebeveynlerin cocuklarini yaristirma hirsini aklim hic almiyor. Bu ulkenin zihniyeti cok aci bir yere dogru gidiyor. Toplumda saglikli birey kalmayacak bu gidisle.

Karsilastirmalari kafana takma dostum. Baligi agaca tirmanmak icin egitmeye calisip basarisiz olunca ona kizamazsin. Sen kendinsin ve karsilastirilman gereken tek sey gecmisin. Kendine odaklan ve her gun bir onceki gunden daha iyi olmaya calis yeter.

Sadece ben mi yaşıyorum bilmiyorum ama benim ailemde akrabalarımda garip. Sürekli yarış içindeler yani kuzenlerimle beni düşman gibi yarıştırmaya çalışıyorlar. Böylece birbirlerini yendiklerini falan sanıyorlar. Açıkçası kuzenlerim bana göre çok daha iyi. Lise sınavında derece yaptı bir kuzenim ve fen lisesinde okuyor şuan. Diğer kuzenimde maddi açıdan durumu iyi olduğu için kolejde okuyor. İkisinin de notları iyi. Ben onlar gibi olamadım. Ders çalışmayı bıraktım ve notlarımı düşürdüm. Akrabalarım beni ne zaman görse aşağılamaya çalışıyorlar. Ailemde kuzenlerimin notlarının iyi olduğunu duyunca sürekli beni aşağılıyor bir onlar gibi olamadın diyorlar küfür bile ettiler burada söylemek doğru olmaz. Gerçekten kaldıramıyorum böyle bir ortamda yasamak çok zor sanki yarış atı olmak için doğmuş gibi hissediyorum.
Bizim aile de pek farklı sayılmaz, hiç birini umursamıyorum. Kendini bir şey sanan, tek vasfı ders çalışmak olan aptal kuzenimle karşılaştırıyorlar. Karşılaştıranlar da çok zeki insanlar değil. Lisede 3 sene boyunca sınıfta kalmış kuzenim bile not hakkında boş boş konuşuyor. Sabretmesi bazen inanılmaz derecede zor oluyor.

Geri
Yukarı