Aileden nasıl ayrılınır?

yoru kirashi

Centipat
Daha fazla  
Başlıkta ne varsa o. Şikayet mi etmeliyim? Kaçmalı mıyım? Çoğunlukla ağır şiddetlere maruz kalmamın yanında ağır bir psikolojik şiddete maruz kalıyorum. Yaşım 16 bir işte çalışıyorum okumamın yanında. Kimsenin “ergen” kelimesini çekebilecek bir vaziyette değilim. Ailemi savunmak yerine soruma bir cevap verirseniz gerçekten minnettar kalırım. Şimdiden söylüyorum sizin yerinize, dışarının zorluğunu biliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Şimdiden söylüyorum sizin yerinize, dışarının zorluğunu biliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Bilsen böyle fikirler düşünmezsin. 16 yaşında, nereye gidicen? Napıcan? En fazla ne kadar para verirler sana? Şu akrabama giderim falanda dersen iyi gülerim. Akrabalar yüze güler, kötü günde el sallar.

Ergenlik çağında olduğunu kabul edelim öncelikle. Bu yaşta verdiğin kararlar çok yanlış olabilir, bunun bilincinde olmanı, pişman olacağın şeyler yapmanı istemiyorum

Eğer imkanın varsa aileni alıp bir psikologla görüşmeniz en sağlıklısı olur. Ailen bu konuya olumsuz bakarsa bir şekilde konuşmayı dene. Kendinin bu durumdan olumsuz etkilendiğini bir şekilde onlara anlatman lazım. Eğer bu da olmazsa okulda pdr hocanla görüş

Biraz acı bir gerçek söyleyeceğim. Yaşın küçük olduğu için ne ev tutabilirsin, ne herhangi birisiyle ev arkadaşlığı yapabilirsin. Elinde sadece iki seçenek var ya ailenle birbirinize 2 yıl daha katlanmak ya da aileni şikayet etmek. Aileni şikayet ettiğin zaman çok ciddi şeyler olacaktır. Bir 5 sene sonrasında bu eylemden dolayı çok pişman olabilirsin.

Benzer şeyleri yaşamış birisi olarak sana vereceğim en iyi tavsiye ailenle aranı düzeltmek. i̇çin uzmandan tavsiye alman, 18ine kadar para biriktirmen (dolar, altın vsde tutabilirsin paranı). Sonrasında üniversite bahanesiyle veya sınava çalışacağım bahanesiyle evden ayrılman.

Yaşadığın şeyleri asla küçümsemiyorum, bunların gerçekten çok ağır şeyler olduğunun farkındayım ancak sen şikayet gibi yollara başvurursan sonrasında çok pişman olabilirsin. Şimdi kanın kaynıyor, en doğru olanın bir şekilde ailenle aranızı düzeltmek olduğunu bil.

Yaşadığın psikolojik şiddet için de kesinlikle pdrciyle görüş. Öğretmenler bu konuda eğitim alıyor onun yönlendirmesi seni daha doğru etkiler

Geri
Yukarı