Aileden uzakta çalışıp eğitime devam etmek

CooX1907

Kilopat
Daha fazla  
Ben Mustafa. Yaşım 18, lisede yabancı dil bölümü mezunuyum. Konya Selcuk Üniversitesi Arapça MÜT. TER. bölümünü kazandım fakat okumak istemedim. Kaydımı dondurdum ve olursa garanti olsun diye seneye de dondurmak istiyorum. Bu sene mezuna kalıp ders çalışıp tekrardan sınava girmeyi denedim ama bir takım aksilikler oldu iş güç derken fırsatım olmadı. Bu sene boşa gitti. Bir taraftan astsubaylık sınavlarına mülakatlarına hazırlanıyorum. Bu sene olmazsa seneye tekrar deneyeceğim. Ve alan değişikliği yapmaya niyetlendim. Dilden değil de başka bir alandan en yakın olan EA'dan girmek istiyorum. Ve bir taraftan hayatımı yaşayıp kendimi sürekli geliştirmek istiyorum her yönüm ile. Yaşadığım yer 30 bin nufuslu cok kısıtlı Ankara'da küçük bir ilçe. Hiçbir imkan yok gerçekten spor salonu dahi yok.
Ailem ise sürekli işte çalışmamı para kazanmamı işten gelince de ders çalış diyorlar ama ben bunu çok kez denedim fakat başarılı olmadım. Bunun ailemin yanında olduğum için ve konfor alanım olduğu için olduğuna karar verdim ve şehir dışında çalışmak istiyorum. Sizce kendimi geliştirebileceğim bir yere gidip tek başıma bir işte çalışıp hem dershane özel ders okul ki alt yapım da var derslerde. Böyle bir hayat mı sürsem yoksa ailemin yanında kalıp öyle mi devam etsem? Her türlü yoruma, görüşe, bilgi alışverişine açığım. Hani en azından 1 yıl daha deneyip olmaz ise kendi üniversiteme gidip devam da edebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı