Ailem bana iş konusunda güvenmiyor ne yapmalıyım?

ahmetbey06

Yoctopat
Daha fazla  
18 yaşındayım ailem bana iş konusunda güvenmiyor. İş arıyorum çalışmak için, daha önce hiç çalışmadım deneyimim tecrübem Vs. yok. Bana hep gülüyorlar sen milletin yanında çalışamazsın ki seni ezerler, hem sen tembelsin, yapamazsın falan diyorlar. Sürekli yüzüme vuruyor annem ile babam.

Çalışmana engel olmuyorlar sonuçta, direkt olarak işe gir, onlara en güzel cevabı maaş gününde verirsin. Bir yemek falan ısmarlarsın, bak nasıl aslanım diyorlar sana 😀

Çalışmana engel olmuyorlar sonuçta, direkt olarak işe gir, onlara en güzel cevabı maaş gününde verirsin. Bir yemek falan ısmarlarsın, bak nasıl aslanım diyorlar sana 😀

Para kazanmam için bizim ihtiyacımız var senin maaşına diyorlar babam daha yeni yine baskı yaptı bana çalış iş bul dedi biraz da kızdı bana bende ona baba sabırlı ol inşallah iş bulacağım bayramdan sonra dedim.

Para kazanmam için bizim ihtiyacımız var senin maaşına diyorlar babam daha yeni yine baskı yaptı bana çalış iş bul dedi biraz da kızdı bana bende ona baba sabırlı ol inşallah iş bulacağım bayramdan sonra dedim.
Seni küçümsemelerini görmezden gel dostum, yapacak bir şey yok. Benim de özgüvenimi her fırsatta kıran berbat bir ailem vardı, az çok anlayabiliyorum seni. Eninde sonunda bir iş bulursun, biraz da ailene katlanırsın, günün birinde de ilk fırsatta çeker gidersin. Konuyu buraya bağladım çünkü aile bile olsa, küçümseyen ve heves kıran kimseye hayatımızda yer olmamalı. Sadece biraz daha sabret. Başarılar şimdiden.

Seni küçümsemelerini görmezden gel dostum, yapacak bir şey yok. Benim de öz güvenimi her fırsatta kıran berbat bir ailem vardı, az çok anlayabiliyorum seni. Eninde sonunda bir iş bulursun, biraz da ailene katlanırsın, günün birinde de ilk fırsatta çeker gidersin. Konuyu buraya bağladım çünkü aile bile olsa, küçümseyen ve heves kıran kimseye hayatımızda yer olmamalı. Sadece biraz daha sabret. Başarılar şimdiden.

Ailem böyle yaparak öz güvenimi daha da kırıyor zaten ne yapsam aynılar yine dün onlara bir psikologun öz güven hakkında konuşmasını izledim çocuklarınıza çok baskı yapmayın yoksa özgüvenleri daha çok kırılıyor diye bir konuşmaydı onu izlettim dün ben izlettikten 10 dakika sonra aradan geçmedi yine başladılar bu akşam da yine ailecek otururken babam yine aynı başladı saydırdı.

Ailem böyle yaparak öz güvenimi daha da kırıyor zaten ne yapsam aynılar yine dün onlara bir psikologun öz güven hakkında konuşmasını izledim çocuklarınıza çok baskı yapmayın yoksa özgüvenleri daha çok kırılıyor diye bir konuşmaydı onu izlettim dün ben izlettikten 10 dakika sonra aradan geçmedi yine başladılar bu akşam da yine ailecek otururken babam yine aynı başladı saydırdı.
Atlatırsın hocam zamanla. Onlardan daha akıllı olduğun bariz, dediklerini ciddiye almamaya çalış. Sen kendine değer vermeye devam et, kırılan özgüveni kendimiz toplamak zorundayız. İş hayatında şimdiden başarılar dilerim.

Geri
Yukarı