Ailem beni çalıştıracak

Bende isterdim ama ders alır mesela babam zamanında bana böyle yapmış olsaydı şu an hala belki okuyordum veya mezun olmuş çok rahattım bıraktım mesela zorluğu görmek gerek bazen erken yaşta.
"Hayatın zorluğu" denen olay bana saçma geliyor. Neden bu bahaneyle günde 12 saat köle gibi çalışıp üstüne yaz zamanı neden işkence edeyim bu yaşta.

Para almayacak mı? O ne saçma iş hocam? Ayıptır söylemesi eşek gibi çalışacak ve bedava mı, şaka gibi. Şahsen ben sinirlendim burada.
İşte aylık 2-3 alsa herkes çalış derdi de yaz zamanı günde 12 saat bedava kim niye çalışsın.

Muhtemelen sınavlarına çalışmayan tembel bir öğrencisin (ya da seni öyle görüyorlar) ve çalışmazsan başına ne geleceğini anlatmaya çalışıyorlar.
Not: Lince gelmeyin sebebini yazdım etik yönünü değil. Üç beş para verilmesi bence de mantıklı.

"Hayatın zorluğu" denen olay bana saçma geliyor. Neden bu bahaneyle günde 12 saat köle gibi çalışıp üstüne yaz zamanı neden işkence edeyim bu yaşta.

İşte aylık 2-3 alsa herkes çalış derdi de yaz zamanı günde 12 saat bedava kim niye çalışsın.
Ben de 12 saat çalışıyordum inşaatta hem de ama en azından asgari ücretin yarısını alıyordum, nasıl bir aile bu yahu?

Ailene söyle bir arkadaşlarının tanıdıklarının yanında işe soksunlar seni. Ben senin yerinde olsam kendi dükkanımda bedava çalışacağıma başkasının dükkanında 3-5 ne verirlerse razı olup başka yerde çalışırdım.

Durumu iyi yada değil. Bu yaşta biraz zorluk çekip bazı şeylerin farkına varmak lazım. Oto lastik işi iyidir. Belki ileride bu işi yapacaksın. :) Babanın yanında çalış para vermese de olur, mesleki olarak ne kapabilirsen sana artı olarak yazılır. Çocukluğuma dönüp aynı durumda olsam fırsatı değerlendirirdim. Meslek sahibi olmak kadar güzel bir şey yok. Para olarak düşünmeyin, para ile satın alamayacağı tecrübeler kazanacak çünkü. Ekmeğini ileriki yaşantısında bolca yer.

Durumu iyi yada değil. Bu yaşta biraz zorluk çekip bazı şeylerin farkına varmak lazım. Oto lastik işi iyidir. Belki ileride bu işi yapacaksın. :) Babanın yanında çalış para vermese de olur, mesleki olarak ne kapabilirsen sana artı olarak yazılır. Çocukluğuma dönüp aynı durumda olsam fırsatı değerlendirirdim. Meslek sahibi olmak kadar güzel bir şey yok. Para olarak düşünmeyin, para ile satın alamayacağı tecrübeler kazanacak çünkü. Ekmeğini ileriki yaşantısında bolca yer.
Neden biraz zorluk çekip hayatı anlamak lazımmış? Türkiye'de ortalama yaşayan her insan olgunlaştığında zaten anlıyor bunu. Ve 2 ay babasının yanında çıraklık yapacak. Bu tecrübeyi ileride okulu kazanamaz ve bu işe girecek olursa o zekayla 1 haftada öğrenir zaten. 13 yaşında hiç bir birey bunlarla uğraşmamalı.

Geri
Yukarı