Ailem beni sevmiyor

Sanırım biraz ergenlik var.
Ergenlik mi ? dostum sen benim yaşadıklarımı yaşamadığın için sana böyle geliyo sende benim yaşadıklarımı yaşasan anlarsın 16 yaşında sevdiğim kız tarafından yatakda aldatıldım ailem tarafından dostlarım tarafından hep dışlandım hastalığım sebebiyle kendime bile gelemedim bu sence ergenlik mi ?

17 yaşımdayım. Bu yaşıma kadar ailem tarafından hiç sevilmedim hep dışlandım. Herkes tarafından arkadaşlarım olsun okul olsun hiç kimse tarafından sevilmedim.
Ben de isterdim ailem beni sevsin beni anlasın çok mu bir şey istemiştim. Yanımda olsunlar destek olmadılar. Hep nefret ettiler benden. Annemin ağızından bir kere bile seni seviyorum oğlum lafını duymadım. Kendi oğlunu sever önemser beni sevmez kendi oğlunun doğum gününü kutlar benimkini kutlamaz. Oğlu çalışıyor ben çalışamıyorum hastalığım var. Hep bana bahane yapıyorsun diyorlar. Senden adam olmaz diyorlar. Tedavi aldım sürekli zaten önceki konuları okuyan arkadaşlar bilir beni. Arkadaşlar bende bir de dissosiyatif kimlik bozukluğu diye bir hastalığım var. Kafamın içinde çok kişilik var s. Esler var anlamıyorlar beni. Odamdan çıkınca çok mutsuz oluyorum ağlıyorum sürekli. Beni hiç sevmediler zaten beni. Herkes tarafından dışlandım. Arkadaşım bile yok beni seven 14 Ocak doğum günüm hediye istemiştim annemden bana bunu alır mısın diye param yok ona veremem dedi. Oysaki oğlu istese her şeyi yapar. Bende telefonumu satacağım PC'ye RAM alacağım zaten değersizim önemsemiyorlar beni. Hayatım boyunca insanlar beni sevsin ailem beni sevsin istedim. Ben ne yaptım anlamıyorum. Sırf temiz kalpliyim safım diye mi bana yapılanlar bunlar? Çok yoruldum artık :(

Neden seni sevmiyor ailen sana tek tavsiyem iyi bir üniversite kazanman ve aile evinden ayrılman.

Neden seni sevmiyor ailen sana tek tavsiyem iyi bir üniversite kazanman ve aile evinden ayrılman.
Evde oturuyorum seni çalışmıyorum diye açıktan okulumu okuyorum çok yoruldum artık bana yapılanlar yüzünden ben ölümlerden dönmüşüm defalarca bana sadece para para diyolar o kadar çok koyuyo ki beni mutlu eden tek şey müzik bide yanımda duran sanal manevi abim var ondan başka kimsem yok başka.

Umarım seni seven, anlayan birisi karşına çıkar. 18 yaşınızı doldurduğunuzda ayrı eve çıkmayı deneyin. Evden çalışmayı deneyin. Allah kolaylık ve sabır versin hocam.

17 yaşındaki birine göre fazla mızmızsın. Yok beni sevmiyorlar, yok ben değersizim, hediye almadılar. Başlığı okuyunca çok üzüldüm senn için ama yazdıklarını okuyunca kızdım açıkcası. Hastalığın ne tam bilemiyorum ama hala okuyuculara duygu sömürüsü yapmaya çalışıyorsun telefonumu satıp ram alacağım diyerek. Umarım yazdıkların kurgudur.

17 yaşındaki birine göre fazla mızmızsın. Yok beni sevmiyorlar, yok ben değersizim, hediye almadılar. Başlığı okuyunca çok üzüldüm senn için ama yazdıklarını okuyunca kızdım açıkcası. Hastalığın ne tam bilemiyorum ama hala okuyuculara duygu sömürüsü yapmaya çalışıyorsun telefonumu satıp ram alacağım diyerek. Umarım yazdıkların kurgudur.
Hocam bu kadar kaba olmanıza gerek yoktu cidden benim yaşadıklarımı yaşasaydınız anlardınız neler çektiğimi bide utanmadan kurgu diyorsunuz duygu sömürüsüde yaptığım filan yok sizin gibi insanlara dert anlatılmaz zaten anlamazsınızda sevdiğim kız tarafından aldatılınca ben tamamen çöktüm okulumdan oldum tek istediğim şey ailemde beni anlasın yanımda olsun yok sizde ailem gibi davranıyosunuz çok kabasınız bende anlamanızı bekliyodum.

Umarım seni seven, anlayan birisi karşına çıkar. 18 yaşınızı doldurduğunuzda ayrı eve çıkmayı deneyin. Evden çalışmayı deneyin. Allah kolaylık ve sabır versin hocam.
Anlamıyolar işte hocam kimse anlamıyo beni çok yoruldum artık ne yapsam hep ben suçlu oluyorum.

Aileni geçtim, çevren niye seni sevmiyor? Bence sorgulaman ve çözüme kavuşturman gereken şey bu.

Mesela benim aile ilişkilerim de biraz sıkıntı. 2019 sonlarından 2021 başlarına kadar günde 7-8+ olmak üzere epilepsi nöbeti geçirdim. Şu an hâlâ aşırı derecede ağır ilaçlar kullanıyorum ve bu ilaçlardan biri "duygu durum düzeltici" adı altında geçse de tam tersi bir etki yapıyor bende. Ailemden hiç destek görmedim dersem yalan olur ancak daha çok özellikle annem bana çok engel oldu. Durumumu bildiği halde söylendiği şeyler benim çok moralimi bozuyordu hâlâ da bozuyor gerçi ama tamamen bağımsız olmak çok güzel bir şey. Sonuç olarak kendimi ilgilendiğim her alanda geliştirdim ve normalde hiç yapmayacağım ilgim dahi olmayan işlerde çalıştım ama edindiğim arkadaşlıklar sayesinde su anda çok memnun olduğum bir konumdayım.

Eğer dediğiniz gibi iyi kalpli bir insansanız arkadaş çevrenizin bunu görmesi gerekiyor. Çoğu kişi kocaman adam olmuşsun demiş ancak kesinlikle 17 yaş o tanıma uymuyor.
Arkadaşlarının seni seçmesi gerektiğini de düşünme ve onları sen seç. Ben 13 yaşımdayken bir anda arkadaşlarımın çoğu ile bağını kesme kararı almıştım ve her zaman 14 yıl önce almış olduğum bu kararın bana ne kadar çok şey katmış olduğunu görüyorum.

Benzer bir karar verebilecek yaştasın. Ailenden alamadığın desteği arkadaşlarında ara. Çıkar ilişkisi olarak baktığın hiç bir ilişkinin yürümeyeceğini unutma.

Aileni geçtim, çevren niye seni sevmiyor? Bence sorgulaman ve çözüme kavuşturman gereken şey bu.

Mesela benim aile ilişkilerim de biraz sıkıntı. 2019 sonlarından 2021 başlarına kadar günde 7-8+ olmak üzere epilepsi nöbeti geçirdim. Şu an hâlâ aşırı derecede ağır ilaçlar kullanıyorum ve bu ilaçlardan biri "duygu durum düzeltici" adı altında geçse de tam tersi bir etki yapıyor bende. Ailemden hiç destek görmedim dersem yalan olur ancak daha çok özellikle annem bana çok engel oldu. Durumumu bildiği halde söylendiği şeyler benim çok moralimi bozuyordu hâlâ da bozuyor gerçi ama tamamen bağımsız olmak çok güzel bir şey. Sonuç olarak kendimi ilgilendiğim her alanda geliştirdim ve normalde hiç yapmayacağım ilgim dahi olmayan işlerde çalıştım ama edindiğim arkadaşlıklar sayesinde su anda çok memnun olduğum bir konumdayım.

Eğer dediğiniz gibi iyi kalpli bir insansanız arkadaş çevrenizin bunu görmesi gerekiyor. Çoğu kişi kocaman adam olmuşsun demiş ancak kesinlikle 17 yaş o tanıma uymuyor.
Arkadaşlarının seni seçmesi gerektiğini de düşünme ve onları sen seç. Ben 13 yaşımdayken bir anda arkadaşlarımın çoğu ile bağını kesme kararı almıştım ve her zaman 14 yıl önce almış olduğum bu kararın bana ne kadar çok şey katmış olduğunu görüyorum.

Benzer bir karar verebilecek yaştasın. Ailenden alamadığın desteği arkadaşlarında ara. Çıkar ilişkisi olarak baktığın hiç bir ilişkinin yürümeyeceğini unutma.
zaten benim öyle çok bi arkadaşım yok hocam öyle her gün arkadaşlarmla gezen biri değilim kırkyılın başı bi dışarı çıktım arkadaşlarımla geçen gün onada laf ettiler yok çalışmıyosun bi iştede bilmem ne hocam bana inanır mısınız bilmiyorum ama annem ağır operasyon geçirdi 3 hafta önce kadına 2 3 gün ben baktım bununla övünmeyi asla sevmem övünmemde o oğulu ise ona bakmadı bile ben ilgilendim kadınla annem ayağa kalkınca gene suçlu ben oldum ben azarlandım sırf eve para getirmiyorum diye ben suçlu oluyorum hocam ben 4 kere ölümden dönmüşüm bikere bile sormadılar bana oğlum sen iyi misin kötü müsün herkesi düşünen ben sırf iyi biriyim diye suçlu oluyorum ben bu hayat yolunda herşeyimi kaybetmişim zaten hocam eski arkadaşım tarafından sırtımdan bıçak yedim benim hayatımın içine eden o kızla konuşuyodu benim arkadaşım hocam sevgililerdi o arkadaşım 1 buçuk sene önce bize gelmişti takılırdık hep hocam pes fifa oynardık ben hep ekmeğimi paylaşırdım onunla herneyse bi gün bize geldi arkadaşım hocam işte benim pcde instasını girmişti sonra ben o kızdan bahsetmiştim benim hayatımın içine etti diye başkasıyla aldattı diye o arkadaşımda instadan eklemiş o kızı hocam kendi evine gidince o kızla konuşmaya başlamışlar bende bunu instasından gördüm instasını kapatmamış benim pcde açıktı herşey mesajlarını görüyodum ben dedim buna sen nasıl yapabildin bunu bana dedim ben sana kardeşim dedim o kızın benim hayatımın içine ettiğini biliyosun dedim bunu herkese rezil ettim arkadaşlarına herkese sonra gelmiş bide utanmadan bana diyo senin yaptığın ayıp diyo bende dedim sen o kızın bana neler yaptığını bile bile onunla sevgili oldun sırtımdan bıçakladın ben bu kız yüzünden ben çok çektim hocam ne arkadaşlarım ne ailem hiçbiri sevmedi beni hocam.

Hocam bu kadar kaba olmanıza gerek yoktu cidden benim yaşadıklarımı yaşasaydınız anlardınız neler çektiğimi bide utanmadan kurgu diyorsunuz duygu sömürüsüde yaptığım filan yok sizin gibi insanlara dert anlatılmaz zaten anlamazsınızda sevdiğim kız tarafından aldatılınca ben tamamen çöktüm okulumdan oldum tek istediğim şey ailemde beni anlasın yanımda olsun yok sizde ailem gibi davranıyosunuz çok kabasınız bende anlamanızı bekliyodum.
Yazdıkların umarım kurgudur dedim çünkü gerçekse çok acı. Sürekli sevilmek istiyorsun. İnsanlar sana değer versin istemiyorsun. Rahatsızlığını kullanarak ilgi çekmeye çalışıyorsun. Sevilmek için bir şey yapmıyorsun. Sürekli kendine üzülüyorsun, acıyorsun. Yazdığın yazıda sürekli sevilmediğinden bahsetmişsin, hastalığından bahsetmişsin, sevgilinin aldattığından bahsetmişsin. Şu yazıyı okuyan biri seninle empati kuramaz bile. Sadece sana acır. İnsanlara kendini acındırıp bundan zevk almanı engellediğim için özür dilemeyeceğim. Benim yaptığım kabalık değil, gerçekleri söylemek. Cevap olarak da hemen "siz benim neler yaşadığımı nerden bileceksiniz" kartını kullanıyorsun. Kimse kimsenin neler yaşadığını bilemez zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı