Ailem benim eğitim hayatıma ilgi göstermiyor

Evet öyle ama adımı veya nerede tam olarak yaşadığımı bilmiyorsunuz ve aynı zamanda demesi kolay eğer öyle bir işe girersem evde ağır sonuçları olacaktır.

Ailen bu cihazları incelemeyecek mi dostum, ne yaptığına karışmayacak mı?
İllaki olacak bunlar, bundan bahsediyorum ben böyle bir yerde denk gelirlerse kontrol ederken sonuçları daha ağır olur.

Zaten artık üniversite gibi bir hedefim yok onlar benden umutu kesmişler sanırım eskiden iç mimarlık istiyordum ama artık belli ki benden umutu kesmişler şimdi sadece polis veya güvenlikçi falan istiyorum.

Sakın hedeflerinden vazgeçme şöyle düşün gelecekte inşaallah hepimizin çocukları olacak onlar senden para isteyip bir şey almak istediğinde sen maddi sıkıntı çektiğinde para vermesen ne olur aynı durumu oğluna yaşatmış olursun sakın hedeflerden vazgeçme iç mimarlığı kazanırsan gelecekte aileni maddi anlamda rahatlatmış olursun. Bak senin ailen kazanıyor sana vermiyor ama sen kazanamazsan oğluna nasıl vereceksin o meslekler aileyi zor geçindirir sana söyleyeyim.

Önüne gelenin çocuk yapmasının sonucu. Çocuğu yap, büyüt, karnını doyur, okula gönder. Anneliği ve babalığı bunlardan ibaret sanan kişiler çocuk sahibi olunca böyle oluyor sanırsam.

Maddi durum olarak babam Bursa'da 7800 TL almakta annem ise aylık asgari ücret fiyatı almakta ama ona rağmen bana nedense para yetmiyor.

Liseye başladım lise 2 gidiyorum ama ailem bana cidden ilgi göstermiyor. Test kitabı alınacak sınıfta herkes aldı bir ben alamadım hoca o kitap üzerinden işlemekte dersleri okul başladığından beri alınmıyor ondan ödev vermekte ve almak zorunlu ama ona rağmen almıyorlar. Yok çarşı çok uzakta yok bulamadık falan neyse ama insan bir okul üniforması almaz mı? Evet almadı okul açıldı ama alamadık söylüyorum söylüyorum bakarız bakarız gibi şeyler söylüyorlar bunun dışında bana okul çantası lazım. Yeni söyledim takmadılar bile yırtık sökük okul çantası ile idare etmeyi deniyorum ama artık yenisi alınması lazım. Cidden abartmıyorum 2. gözü bozuldu kitap koyamıyorum veya alamıyorum tek göz ile durumu kurtarmayı deniyorum bunun dışında babanım telefonu bozuldu benimkini aldı ama o gün bugün ondan beri telefonumu görmüyorum. Hoca sınav konularını atmakta ben bilmiyorum hatta o yüzden biyoloji sınavından 57 aldım ne yapabilirim bilmiyorum. Devamlı baskı yapıyorum ama takmıyorlar bile beni dediğim gibi maddi durum olarak o kadar kötü değil ama anlamıyorum ne yapabilirim sen üniversiteye gideceksin gibi şeyler söylüyorlar. Ama daha bana onları alamıyorlar üniversiteye gittiğim zaman benim ayrı olarak bir sürü masrafım olacak ve onlara bakmayacaklar sanırım. Zaten lise 2 gidiyorum ve ona rağmen bana verdikleri harçlık günlük 5 TL hatta ara sıra onu da vermiyorlar zaten 3.50 TL otobüs kalan para ise öğle arası bir şeyler ayarıyorum.

Kanka öncelikle yaşadığın duruma cidden üzüldüm keşke bütün gençlerin tek derdi yurt dışındaki gençler gibi "acaba bugün hangi oyunu oynasam" olsa. Bu durum karşısında yapabileceğin tek şey kendin için para kazanmaya başlamak. Böyle bir aileye sahipsen mecbursun. Okul çıkışları sonrası için bir iş ara, kaç para alırsan al sana iyi gelecektir. Bende 10. sınıfım pazartesiden itibaren harçlıklarımı biriktirip toptan ürün satın alıp sayfa açıp satacağım. Eğer tutarsa seni de davet ederim bu projeye. Bizi ayağının üstünde tutacak kimse yoksa biz kendi ayaklarımızın üstünde durmak zorundayız çünkü yok başka çare yok ki. Elalemin boş laflarına aldanıp moralini bozmaya çalışma ve üretken olmaya çalış projeler yapmaya çalış bu dediklerimi iyice düşün.
Maddi durum olarak babam Bursa'da 7800 TL almakta annem ise aylık asgari ücret fiyatı almakta ama ona rağmen bana nedense para yetmiyor.

Liseye başladım lise 2 gidiyorum ama ailem bana cidden ilgi göstermiyor. Test kitabı alınacak sınıfta herkes aldı bir ben alamadım hoca o kitap üzerinden işlemekte dersleri okul başladığından beri alınmıyor ondan ödev vermekte ve almak zorunlu ama ona rağmen almıyorlar. Yok çarşı çok uzakta yok bulamadık falan neyse ama insan bir okul üniforması almaz mı? Evet almadı okul açıldı ama alamadık söylüyorum söylüyorum bakarız bakarız gibi şeyler söylüyorlar bunun dışında bana okul çantası lazım. Yeni söyledim takmadılar bile yırtık sökük okul çantası ile idare etmeyi deniyorum ama artık yenisi alınması lazım. Cidden abartmıyorum 2. gözü bozuldu kitap koyamıyorum veya alamıyorum tek göz ile durumu kurtarmayı deniyorum bunun dışında babanım telefonu bozuldu benimkini aldı ama o gün bugün ondan beri telefonumu görmüyorum. Hoca sınav konularını atmakta ben bilmiyorum hatta o yüzden biyoloji sınavından 57 aldım ne yapabilirim bilmiyorum. Devamlı baskı yapıyorum ama takmıyorlar bile beni dediğim gibi maddi durum olarak o kadar kötü değil ama anlamıyorum ne yapabilirim sen üniversiteye gideceksin gibi şeyler söylüyorlar. Ama daha bana onları alamıyorlar üniversiteye gittiğim zaman benim ayrı olarak bir sürü masrafım olacak ve onlara bakmayacaklar sanırım. Zaten lise 2 gidiyorum ve ona rağmen bana verdikleri harçlık günlük 5 TL hatta ara sıra onu da vermiyorlar zaten 3.50 TL otobüs kalan para ise öğle arası bir şeyler ayarıyorum.

Sürekli hedef koy kendine. Ama koyduğun hedeflerin alt hedeflerinde olsun yani aşamaları olsun aşamaların ilerledikçe hedefine yaklaşacaksın. Ben sürekli öyle yapmaya çalışıyorum arkadaşlarıma da diyorum gelin proje geliştirelim bir şeyler yapalım diye ama takmıyorlar.

Abicim babanın numarasını bana özelden verirsen senin için konuşabilirim emin ol konuşmam işe yarayacaktır diye düşünüyorum yaşım 28 çok şey gördüm çok şey yaşadım aksanımda sesimde düzgündür lise 2 öğrencisine 5 lira vermek nedir? Seni verdiğine pişman etmem sen merak etme istersen verebilirsin ben güzel bir anında konuşurum onunla.

Abim 1 saattir sana ulaşmanın yolunu arıyorum. Formda teknoloji ile alakalı bir şey bakarken gördüm açtığın konuyu sana yazmak için kayıt oldum özel mesaj bölümü yok galiba bulamadım varsa senden bekliyorum mesaj çok üzüldüm durumuna ve sinir oldum yani başlarım senin o sorumsuz gamsız babanın şarap çanağına belli ki okumaya hayatına yön vermeye önem veren akıllı bir gençsin öyle de devam et zaten ailen çok ilgili düzgün olsa bile sonuçta seni sen kurtaracaksın hayatını kendin şekillendireceksin sessiz kalma! Utanma! Utanması gereken sadece biyolojik baban olmayı bir şekilde başarmış gerisi bomboş bir varlık olan babandır. Bak şimdi yazdıklarımı uygula öncelikle korkma hakkını ara git rehberlik öğretmeni demeyeceğim sana daha etkili bir yolunu söyleyeyim bulunduğun ilçenin kaymakamlığına git orada ki çalışanlara kaymakam beyi görmek istiyorum de mümkünse direk ona anlat derdini değilse orada görevli olanlara derdini buraya yazdığın gibi açık açık kağıda yazıp adını soy adını ev adresini yazıp ver hatta abla abi bunu direk kaymakam beye verir misiniz benim hayatımla ilgili önemli bir şey de çünkü gerçekten de öyle hayatına yön verme yaşların ve eğitim bu isteklisin de belli aferin sana git ya da bir polis merkezine derdini anlat ya da jandarma karakoluna artık bulunduğun ilçe de hangisi yakınsa bana yardım edin de onlara yetkili birilerinin yanına götürür müsünüz beni de bu adımları uygularsan hayatını kolaylaştıracak bir çözüm yolu eğitimin için gerekenler karşılanacaktır. Korkma baban bir şey yapamaz sana sen derdini anlatamazsan bana ulaş ismini soy ismini il / ilçe okulunun ismini yaz sınıf a-b-C neyse onu yaz WhatsApp'tan birinden telefon isteyip yaz bana sonrasında mesajı silersin bende geri dönmem o telefona bir daha verdiğin bilgilerle sana ulaşılmasını sağlayabilirim numara mı buraya bırakıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı