Ailem çok üstüme geliyor

Arkadaşlar 17 yaşıma basacağım. Şurada bir senem kaldı ama artık dayanamıyorum. Sürekli darlama, aşağılama, emir verme var evde. Her akşam kavga etmekten yoruldum yani. Gidip yatağımda uzanamıyorum bile. Gece dışarı işi falan hiç yok. Annem kendini tanrı gibi zannediyor olmalı davranışlarını bir görseniz. Bir de en ufak bir olayda hemen telefon yasaklama var. Hala küçük çocuk gibi muamele görmem ağrıma gidiyor yani. Artık bir umudum kalmadı evde ama şu bir seneyi bile geçirebileceğimden emin değilim. Yaşı büyük abilerimden tavsiye bekliyorum. İçime ata ata bir hal oldum. En kötü okulumun rehberlik servisinden yardım alırım. Okulda bir ton insanla uğraşıp üstüne bunlarla uğraşmak çok yorucu.

Bahsettigin şeyleri genel olarak Türk gençleri yaşyıor bende 19 yaşındayım bu tür şeylerin yaşanması genellikle ailenin cahillinden ya da sana güvenememelerinden kaynaklandıgın düşünüyorum 14 yaşından beri çalışırım 1 kere bile kimseye yük olmadım hem çalışıp hem okduum yaz tatillerinde telefonumu ve bilgisiyarımı kendim aldım aileme yük olmadım baskıların sebebi maddi duırumdan kaynaklı olablr büyük ihtimalle senin bir şeyler yaptıgını görmek istiyorlar ve baskı uyguluyorlar ne olursa olsun onlar senin ailen ve senin kötlülügünü istecegini sanmıyorum fakat baskıları kaldramıyorsan aileni alıp karsına konus anlayısla karşılayacaklarını düşünüyorum derdini bir bir anlat ama empati yaparak. Bende cıkamıyordum bir yerlere kendi güvencemi verdim zorla mırın kırın ederek 17 yaşımda İstanbul'dan Yalova'ya tatile gittim arkadaşlarımla beraber 1 haftalıgına ama gidebilmek için başlarının etini yedim kavga ettim 1 hafta sonra eve döndüm ondan sonra her şey degismis gibiydi ailene güvence ve rmeye çalış ve para kazanmaya bak bir yerlerden gelir edinmeye bak onlara büyügünce bir işin veya bir evi geçindirebilecek kabiliyette olduguna ikna etmeye calısman lazım bence.

Geri
Yukarı