Ailem ne kadar para arttırıyordur?

otantikçocuk32

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Tadımı çok kaçıran bir olaydan bilgi almak istiyorum sizlerden. Geçen anneme ve babama sorayım dedim içim rahat etsin diye bize ne kadar para kalıyor ne kadar arttırıyoruz diye sordum onlarda geçiştirdi biraz beni sanırım. Giderler ne kadar dedim babam 10 bin TL dedi sonra bize kalıyor yani dedi babam hiçbir şey kalmıyor dedi annemde az bir şey kalıyor boş ver sen ne yapacaksın falan dediler sıkıntı şu ben tek çocuğum tasarruflu bir aileyiz ve çok nadiren yüksek harcama yapıyoruz. Annem 8.000 TL alıyor belki mesai yapıyordur veya daha fazla alıyordur orayı tam bilmiyorum babam mesaisiz 15.000 TL alıyor sanırım (bunlar rehberliğin kağıdı oraya maaşlar yazılmıştı) böyle yazmışlar bize para kalıyor mudur? Amacım ailemin parasını buraya yazıp bir şeyler yapmak falan değil böyle düşünmeyin. İyi akşamlar cevaplarınız için teşekkürler. :)

Ailenden artan parayı sen napcan daha bu yaşta boş ver sorma onlara.

23bin TL 1 ay yetmiyorsa yaşamayın zaten. Ayıp ya asgari ücretle çalışan milyon insan var.
Zaten yüksek harcama yapmıyoruz demişsin altın alıyorlardır ne yapacaklar.

Geçen yıl bilgisayar aldık ondan beri kafama takılı kaldı ben zaten hiç para istemiyorum annemden babamdan. Ondan kafama takıldı geçinebildiğimiz ben de biliyorum ama yalan söylüyorlar. Çok teşekkürler.

23bin TL 1 ay yetmiyorsa yaşamayın zaten. Ayıp ya asgari ücretle çalışan milyon insan var.
Zaten yüksek harcama yapmıyoruz demişsin altın alıyorlardır ne yapacaklar.
Bu nasıl bir üslup böyle! Yoksulluk sınırından haberin var mı senin?

Başlıkla anlatılan arasında bağ bulamadım :D

Yani başlığa göre cevaplarsak, giderlerinizi bilemediğimizden cevapsız bir konu.

Eğer dediğinize bakarsak size yine yalan söylediklerini düşündüğünüzü belirtmişsiniz. Merak ettiğiniz ve almak istediğiniz cevap nedir onu anlayamadım.

Açıkçası 23 bin TL ile Avrupa standartlarında olmasa dahi yaşanabileceğini düşünüyorum. 6-7 bin TL'si faturalara gitse, 5 bin TL'si de mutfak masraflarına vs. gitse yine para kalıyor. Belki bir yerlere yatırım yapıyorlardır veya borçları vardır. Sonuca gelecek olursak, 23 bin TL maaştan illaki bir şeyler kalır.

Başlıkla anlatılan arasında bağ bulamadım :D

Yani başlığa göre cevaplarsak, giderlerinizi bilemediğimizden cevapsız bir konu.

Eğer dediğinize bakarsak size yine yalan söylediklerini düşündüğünüzü belirtmişsiniz. Merak ettiğiniz ve almak istediğiniz cevap nedir onu anlayamadım.

Açıkçası 23 bin TL ile Avrupa standartlarında olmasa dahi yaşanabileceğini düşünüyorum. 6-7 bin TL'si faturalara gitse, 5 bin TL'si de mutfak masraflarına vs. gitse yine para kalıyor. Belki bir yerlere yatırım yapıyorlardır veya borçları vardır. Sonuca gelecek olursak, 23 bin TL maaştan illaki bir şeyler kalır.

Hocam. Sadece evin kredisi var o da aralıkta bitecek zaten ben zaten başlıkta da söyledim bize para kalıyor ancak miktar olarak ne kadar kalıyor onu merak ettim iyi akşamlar.

Geri
Yukarı