Ailem okula gitmemi istemiyor

mustafa777

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben çıraklık eğitime gidiyorum ama okula geçmek istiyorum, yapacağıma inanıyorum. Ailemi nasıl ikna edeceğim okula gitmek için, tek sorun onların istememesi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kimseyi ikna etmek zorunda değilsin doğrularıyla ya da yanlışlarıyla bu hayat senin hayatın. Eğer ailen elinden tutup seni okula yazdırmayacaksa bunu kendin halledebiliyorsan o halde hiç durma yap😉

Abi sana daha da açık vereyim ben normalde beraberliğe gidiyordum ama bilgisayar merakı olduğu için bilgisayarcılık yapmak istiyorum dedim ama okuluna gitmek istiyorum mesleğine değil beni bir ise koydular bugün 2.günüm ama ben istemiyorum okumak istiyorum daralıyorum vallahi moralim bozuluyor ne yapmalıyım ailemi nasıl ikna edeceğim.

İstemediğin bir işi yapmak seni deprosyona bile sokabilir sen hayallerinin peşinden koş, mutlu yaşa. Başkalarının kararlarından pişmanlık duyacağına kendi verdiğin kararlardan pişmanlık duyman 10 kat daha iyidir. Dediğim gibi kimseyi ikna etmek zorunda değilsin biraz ayrık olmak ya da kendi fikrine sahip çıkmak senin özgüvenini ve kendine olan saygını artırır.

İstemediğin bir işi yapmak seni deprosyona bile sokabilir sen hayallerinin peşinden koş, mutlu yaşa. başkalarının kararlarından pişmanlık duyacağına kendi verdiğin kararlardan pişmanlık duyman 10 kat daha iyidir. Dediğim gibi kimseyi ikna etmek zorunda değilsin biraz ayrık olmak ya da kendi fikrine sahip çıkmak senin özgüvenini ve kendine olan saygını artırır.

Eğer kabul etmezlerse kendim gideceğim eğer olurda izin vernezlerse hiçbir şey yapmayacağım.

Okuyun hocam. Hayat sonuçta onların hayatı değil. Siz kendi kararlarınızı verin.

Bir yandan korkum ya yapamazsam ama aile baskısı olmasa bana güvenseler yaparım.

Okula gidip kendiniz yazılabilirsiniz ve zaten yasalar gereği 18 yaşına kadar okumanız zorunlu.
eğer kabul etmezlerse gideceğim

Yeni konular

Geri
Yukarı