Ailem Steam'a para yatırmamı istemiyor

282742

Hectopat
Makaleler
2
Babam bana her ay 100 tl bozuk getirir. Bende geçen 20 tl yatırmıştım. Hesabım sınırlı kalmıştı. Anneme diyorum gel Migros'a gidelim. Olmaz diyor. Önceden gidelim diyordu şimdi istemiyor. Ben küçük olduğum içinde dışarı çıkamıyorum. Ne yapmam lazım? Arkadaşımla mı gitsem yoksa annemi iknamı etmem lazım?

Ben de pek büyük sayılmam ama eskiden gizli gizli WolfTeam'e para yatırırdım ve pişman mıyım belli değil. Para yatırmanızı istememeleri normal. İnsanın açgözlülükten gözü dönüyor ve her oyunu almak, para yatırmak istiyor ama yapmayın. Yaşınız büyüdüğü zaman kendi paranızı kazandığınız an yatırın.

Arkadaşlarına sor, gidebilen varsa senin için alsın ayrıca 19 yaşındasın, ne açıdan küçüklükten bahsediyorsun anlamadım açıkçası :D

Babam bana her ay 100 tl bozuk getirir. Bende geçen 20 tl yatırmıştım. Hesabım sınırlı kalmıştı. Anneme diyorum gel Migros'a gidelim. Olmaz diyor. Önceden gidelim diyordu şimdi istemiyor. Ben küçük olduğum içinde dışarı çıkamıyorum. Ne yapmam lazım? Arkadaşımla mı gitsem yoksa annemi iknamı etmem lazım?
Parayı kim kazanıyorsa, nasıl ve nerede harcanacağına o karar verir. Biz buna ekonomik özgürlük diyoruz.

Babam önceden parayı okulda harcamam için (yemek) getiriyordu. Bende harcıyordum. 20₺ yatırırken annem okula götürmeyeceksin diye söz ver dedi.

Ben de pek büyük sayılmam ama eskiden gizli gizli Wolfteam'e para yatırırdım ve pişman mıyım belli değil. Para yatırmanızı istememeleri normal. İnsanın açgözlülükten gözü dönüyor ve her oyunu almak, para yatırmak istiyor ama yapmayın. Yaşınız büyüdüğü zaman kendi paranızı kazandığınız an yatırın.

Bende Wolfteam'e 250TL para yatırdım ve ailem e-pin kağıtlarını gördü ve kızdı. Yaşım küçük olduğu için parayı oyunlara yatırma diyorlardı. Olay 6-7 sene önce oldu bu arada.

Bende 15 yasindayim ve bilgisayarla ilgili hicbir sey almami istemiyorlar fakat sectigim bolum programcilik. Hayata bir kere geliyorsun ve istedigin seyleri yapman gerek. Sana zararli olsa bile! Cok asiriya kacma ama boyle oyuna para yatirmak gibi kucuk seyler gozardi edilebilir. 5-6 yil once bende WolfTeam'e nakit yatiriyordum ailemden habersiz hemde her hafta.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı