Ailem tarafından sürekli erteleniyorum

3 Sene önce 5.sınıfta ailem dizüstü bilgisayar almıştı bize. Aldığımız dizüstü Celeron işlemciliydi. Sonralardan laptop biraz sorun çıkarmaya başladı.

Örneğin:

Laptopun ekranı beklenmeyen anlarda kararıyordu ve ses bir an bozuluyordu yani cızırtılı oluyordu kapatıp açmam gerekiyordu. Asıl konuya geleyim ben 3 senedir başka PC için çabalıyorum açıkçası. Ailem geçen sene seneye yazın bilgisayar alacağını söyledi ben de heyecanla bekliyordum. Ama o gün geldiğinde çamaşır makinesi bahanesiyle almadı. Sonra bana şey de diyordu eğer yaşadığımız yerdeki okula gidersen alırım diyorlardı yani yaşadığımız yerdeki düz liseye gideceğimi düşündüler orayı istemedikleri için en düşük buradaki Anadolu'ya gitmemi istiyorlardı fakat ben il merkezindeki Anadolu lisesini tutturdum fakat annem almadı yine erteliyor. Bu sefer ise covid bittiğinde alacaklarını söylüyorlar. Yavaş yavaş üniversite yaklaşıyor ve yavaş yavaş da oynayabileceğim zaman kalmayacak gibi açıkçası ne yapmam lazım?

Ailenin maddi durumu yoktur belki boşuna zorlamaya kalkışma. Bende çalışıp kendi PC mi kendim topladım yoksa bende hiçbir şey alamayacaktim. Zaten Türkiye'de aileler de böyle önce kendi istekleri sonra çocukların isteklerini yaparlar. O yüzden boşuna ugrasma ya gidip bir sözde işveren diye geçen seni köle gibi gören herif için çalışacaksın ya da bekleyeceksin.

Ailenin maddi durumu yoktur belki boşuna zorlamaya kalkışma. Bende çalışıp kendi PC mi kendim topladım yoksa bende hiçbir şey alamayacaktim. Zaten Türkiye'de aileler de böyle önce kendi istekleri sonra çocukların isteklerini yaparlar. O yüzden boşuna ugrasma ya gidip bir sözde işveren diye geçen seni köle gibi gören herif için çalışacaksın ya da bekleyeceksin.

Ailem istese alır şu an alsak ne olur almasak ne olur diye düşünüyorlar. Bilgisayarı sadece ben kullanmıyorum babam da kullanıyor. Babam da bilgisayardan anlamadığı için öylece kullanıyor. İşte hala kullanıldığını görünce de yeni bilgisayara ne gerek var diye düşünüyorlar büyük ihtimal. Benim asıl zoruma giden şu her zaman bir tarihe erteliyorlar ama o tarih geldiğinde almadıklarında da üzülen ben oluyorum.

Ailem istese alır şu an alsak ne olur almasak ne olur diye düşünüyorlar. Bilgisayarı sadece ben kullanmıyorum babam da kullanıyor. Babam da bilgisayardan anlamadığı için öylece kullanıyor. İşte hala kullanıldığını görünce de yeni bilgisayara ne gerek var diye düşünüyorlar büyük ihtimal. Benim asıl zoruma giden şu her zaman bir tarihe erteliyorlar ama o tarih geldiğinde almadıklarında da üzülen ben oluyorum.

İstese alır ama şimdiyi değil geleceği düşünmek zorundalar o yüzden de almiyor olabilirler. Türkiye'de kusura bakmasin kimse ama aile fertlerinin %90'i teknoloji konusunda cahil. O yüzden bu konuya girmek istemiyorum. Sen en iyisi boş ver elindeki PC'yi satmaya çalışıp daha yenisini almaya ikna et.

Boş ver kanka takma kafana istesende takamazsınki PC'yi şaka şaka almaları için aileni gururlandırman gerekiyor ben fen lisesi kazandığım zaman ailem o sene her istediğimi almıştı.

Boş ver kanka takma kafana istesende takamazsınki PC'yi şaka şaka almaları için aileni gururlandırman gerekiyor ben fen lisesi kazandığım zaman ailem o sene her istediğimi almıştı.

Benim babam da aynı, neden yavaş bu PC diyor geçen bilgisayarcıya gittik bilgisayarcı ikna etti :)
SSD taktıracağız bakalım. Üniversiteye göre de bütçe verecekler PC için.

Geri
Yukarı