Ailem tarafından sürekli erteleniyorum

Yıllar geçti üzerinden, ailem bir anda sistem alacak kadar güçlü bir maddi duruma sahip değildi. Her parçayı teker teker belirli günlerde taksit, birikim ile alırdım. Çünkü inşaatta çalışıp eve ekmek getiren babamın karşısına 4000-5000 TL para ister gibi çıkamazdım. Parça parça toplayıp sistemi kurmuştum, bundan daha iyi bir his var mı ?

İstese alır ama şimdiyi değil geleceği düşünmek zorundalar o yüzden de almiyor olabilirler. Türkiye'de kusura bakmasin kimse ama aile fertlerinin %90'i teknoloji konusunda cahil. O yüzden bu konuya girmek istemiyorum. Sen en iyisi boş ver elindeki PC'yi satmaya çalışıp daha yenisini almaya ikna et.

Elimdeki PC para etmez ki. N3060 işlemcisi var bir işe yaramıyor yani zaten ekranı da bozuk. Monitöre bağlayıp kullanıyoruz. Ben de yeni masaüstü aldırmak istiyorum. Ucuz olsun diye de APU baktım 3000 civarı buldum hatta. Zaten taksitle alıyoruz. O ay parası olmazsa da %20'sini ödeyecekti ama ertelediler yine ve ben 3 sene sürekli ertelenmekten bıktım. Ayrıca her bilgisayar ile ilgili konuşmaya çalıştığımda sözümü kesiyorlar. Bahane buluyorlar almamak için. Ve ailemin ne kadar para kazandığı hakkımda bilgim var zaten ailemi düşünen biriyim bu kadar parayı ödeyebileceklerini de biliyorum.

Ayrıca her bilgisayar ile ilgili konuşmaya çalıştığımda sözümü kesiyorlar. Bahane buluyorlar almamak için. Ve ailemin ne kadar para kazandığı hakkımda bilgim var zaten ailemi düşünen biriyim bu kadar parayı ödeyebileceklerini de biliyorum.

Kanka al karşına de ki madem siz almıyorsunuz tatilde beni çalışmaya bir yere verin ben kazandığım parayla alacağım mecbur tamam derler :D.

Ben senin gibi bilgisayar hasreti ile daha fazla duramayacak durumda olsam evden kacardim, ailem ile de eve dönmem için bilgisayar alıp belirttiğim adrese gelmelerini şart koşardım.
Bunu söylemeden önce keşke babasının ağır bir inşaatta günlük 70-80 TL'ye çalışıp çalışmadığını sorsaydın.

Elimdeki PC para etmez ki. N3060 işlemcisi var bir işe yaramıyor yani zaten ekranı da bozuk. Monitöre bağlayıp kullanıyoruz. Ben de yeni masaüstü aldırmak istiyorum. Ucuz olsun diye de APU baktım 3000 civarı buldum hatta. Zaten taksitle alıyoruz. O ay parası olmazsa da %20'sini ödeyecekti ama ertelediler yine ve ben 3 sene sürekli ertelenmekten bıktım. Ayrıca her bilgisayar ile ilgili konuşmaya çalıştığımda sözümü kesiyorlar. Bahane buluyorlar almamak için. Ve ailemin ne kadar para kazandığı hakkımda bilgim var zaten ailemi düşünen biriyim bu kadar parayı ödeyebileceklerini de biliyorum.

İnan bende elimdeki Mate 20 Lite için tam 3 sene bekledim. 2017'den beri sürekli telefon değiştirmek istiyordum benim de sözüm kesiliyordu. Ama bizim durum pek iyi değil size oranla. Eğer çok bilgisayar alınmasını istiyorsan donanımsal olarak tamiri çok zor bir parçayı boz. İşte o zaman almak zorunda kalırlar.

Bazen aileleler, paramız yok diyemez. Çeşitli bahaneler üretirler. Bahane demekte yersiz aslında, geçinmek gerçekten çok zor. Gördüğünüz gibi üç günlük dünya. Ailenizi, kısacası her şeyinizi durduk yere yıpratmayın lütfen.

Yeni konular

Geri
Yukarı