Ailemden nasıl kurtulurum?

Çocuk esirgeme kurumuna 18 yaşından sonra giremezsiniz. Size tavsiyem 18 olduğunuzda direk mahkemeye başvurun. Darpları video kaydına alın.

Fiziksel şiddet görüyorsanız polise bir şekilde ulaşıp yardım isteyin. 17 yaşında olsanız da siz hala bir çocuksunuz devletin gözünde. Sizi korumak zorunda. Gerekirse kendi ailenizden bile. Ama tabi bizim polisimiz genelde barıştırma yoluna gidiyor önce. Onları bir şekilde akıl ve beden sağlığınızın bu durumu daha fazla kaldırmayacağını ikna edin. Bir pedagog veya psikolog ile görüşmek istediğinizi belirtin. Bu yaşta böylesine bir öfkeye ve düşüncelere girmeniz sağlıklı değil. Mutlaka yardım almanız gerekiyor.

Konuyu açarken o kadar istiyordum kurtulmayı şimdi çok cahilce geldi. Neden bilmiyorum ama hala hepsinden nefret ediyorum. Ama bu fikrim değişmeyecek. Kafama koydum 5 yıl sonr yaşarsa karşısına kendi ayaklarım ile dikilmek istiyorum.

Sanırım bu yıl üniversiteye girip hayatıma kendim bakmak olacak.
Gözler bozuk olduğu için MSÜ yüksek ihtimal imkansız. Mühendislikte şansımızı deneyeceğim. O yüzden iyi yer kazanmaya bakıp, illaki iyi bir yer değil ama kötü olmasın yeter, yaz tatilinde laptop parası kazanacağım en azından biriktirmeye çalışacağım.

Hala kafamda kurtulmak geçiyor ama 2 ay sonra devlette bakmıyor galiba daha kötü. YKS sınavına 1,5 ay var ve ben ne yapacağım sokakta kalırsam? Neyse hala düşünüyorum ama asla sinirli iken karar vermemeliyim. Sonu kötü bitecekti yoksa.

Doğru, Pazar ve pazartesi uyumadım.
Yalnız kimya sınavı yalan oldu, 50 bile alamiyacagim ama hayırlısı artık.
Bence otur biraz düşün biz neden kavga ediyoruz diye. İşte o zaman doğru sonuca ulaşacağına eminim. Gerekirse alttan alan taraf hep sen ol. Kavgadan hep kaçınmaya çalış. Sabretmen gereken fazla yıl kalmamış zaten gerekirse üniversitede il dışı yazıp evinden ayrılırsın.

Kardesim he de gec. Aileye karsi gelmemeye calis. Zaten uni sinavini kazandiktan sonra kurtulacaksin onlardan. Sabret, uzlasimci ol. Kavgadan uzak durmaya calis. Bil ki onlar senin ailen, baska bir seyin yok bu dunya uzerinde.

Seni anlıyorum... Ailenden bezdin, bıktın, ne yapacağını bilmiyorsun. Bence şöyle bir şey yap. Ya bir arkadaşın dediği gibi, bir video çekip aldıracaksın, ya da üniversiteyi bitirip evden kaçtığın gibi farklı şehirlere gidip orada bir daha aileni görmemek üzere yaşayacaksın. Yapabileceğin bunlar. Ya da en kötüsü kendine çok kötü bir şey yaparsan ailen seni hep bezdirdiğini anlayıp affedecekler. Ama senin için maliyetin büyük olacak.

Not: Bunları dememin sebebi senin moralini bozmak için değil. Yani, beni anla diye söylüyorum.
Ya da eğer ailenin iyi kalpli, sabırlı bir akrabası, yakını falan varsa oraya kaçacaksın. Teyzen, amcan, anneannen gibi. Eşyalarını toplayıp gizlice onların evine kaçıp olanları anlat. Bir süre orada kalırsın. Üniversiteyi bitirdiğinde farklı şehirlere git. Olur biter.

Geri
Yukarı