Güvelerden nasıl kurtulurum?

Makaleler
21
Yandaki kullanmadığımız odayı güveler bastı. Yorganları yiyorlar, gece açıyorum ışığı. Tavanda 5-10 tane oluyorlar. Tek tek öldürmekten sıkıldım. Her yere o leş kanları siniyor. Kirlilik de ayrı dert. Geçen sene de bayağı varlardı. Yorganları balkona çıkardık. Dolapları sildik. Ondan sonra yok olmuşlardı. Şimdi yine aynı hikaye. Bunlara karşı en etkili çözüm nedir? İlaçlatmayı son çare olarak görüyorum, kendim hangi zehri almalıyım? Bu arada sabun denedik, bir şeye yaramadı, naftalin ise kanser yapıyor diyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı olay benim başıma geldi ama güve değil sinekti.Çok fazlaydı bende sizin gibi öldürmekten bıkmıştım her taraf kan olmuştu.Çözümü şöyle buldum.Bizim balkon kapısının üstünde hafif açık vardı meğersem oradan giriyorlarmış oraya ilk sinek ilacı sıktım baya sonra kağıtla hiç boşluk kalmayacak şekilde hava almayacak şekilde kapattım.O gündür çok şükür gelmiyorlar.Sanada tavsiyem bir yerde boşluk oluyorsa orayı kapatmaya çalış dışarıdan.
Ek olarak internette böyle bir yazı buldum :
Havasız, kapalı ve karanlık ortamda duran eşyalar, nemli ortamda güve oluşumu için idealdir. Böyle ortamlar güvelerin kendilerini en rahat hissettikleri yerlerdir. Ayrıca birçok haşere gibi güveler de açık pencerelerden ve kapılardan eve girebilirler.

Yandaki kullanmadığımız odayı güveler bastı. Yorganları yiyorlar, gece açıyorum ışığı. Tavanda 5-10 tane oluyorlar. Tek tek öldürmekten sıkıldım. Her yere o leş kanları siniyor. Kirlilik de ayrı dert. Geçen sene de bayağı varlardı. Yorganları balkona çıkardık. Dolapları sildik. Ondan sonra yok olmuşlardı. Şimdi yine aynı hikaye. Bunlara karşı en etkili çözüm nedir? İlaçlatmayı son çare olarak görüyorum, kendim hangi zehri almalıyım? Bu arada sabun denedik, bir şeye yaramadı, naftalin ise kanser yapıyor diyorlar.

Bu aptal varlıklardan dolayı biz ev değiştirmek zorunda kaldık. Kurtulma şansınız ilacı vs. varsa kullanın.

Aynı olay benim başıma geldi ama güve değil sinekti. Çok fazlaydı bende sizin gibi öldürmekten bıkmıştım her taraf kan olmuştu. Çözümü şöyle buldum .Bizim balkon kapısının üstünde hafif açık vardı meğersem oradan giriyorlarmış oraya ilk sinek ilacı sıktım baya sonra kağıtla hiç boşluk kalmayacak şekilde hava almayacak şekilde kapattım. O gündür çok şükür gelmiyorlar. Sana da tavsiyem bir yerde boşluk oluyorsa orayı kapatmaya çalış dışarıdan.
Ek olarak internette böyle bir yazı buldum :
Havasız, kapalı ve karanlık ortamda duran eşyalar, nemli ortamda güve oluşumu için idealdir. Böyle ortamlar güvelerin kendilerini en rahat hissettikleri yerlerdir. Ayrıca birçok haşere gibi güveler de açık pencerelerden ve kapılardan eve girebilirler.
O odanın camını pek açmıyoruz açsak havalansın diye, içeride ürüyorlar bence sayıları bu kadar fazla olduğuna göre. En çok kullanmadığımız odada varlar benim odada biraz varlar ama benim odada yiyecekleri pek bir şey yok sanıyorsam insan kokan şeyleri yemiyorlar. Bugün süpürgeyle sınır ötesi yapacağım ne var ne yok süpüreceğim.

Az önce süpürgeyle operasyon yaptım yorgan aralarını falan komple aldım perdelere kadar inlerine girdim canlı lavra bile vardı birkaç tane, epey kayıp verdirdim ama eski dolabı yaptıran geri zekalı müteahhit mi kimse tavan kısmına boşluk bırakmış orada büyük bir yuva olabilir oraya erişimim maalesef yok. O kadar gereksiz yorgan yastık var ki alayını çöpe atmak istiyorum şu an. Gaz maskesini takıp zehirli kimyasal salmak lazım aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı