Aileme hazırlayabileceğim kolay yemek

Sucuk varsa sucuk yap. Yanına da pilav falan ya da makarna. Evde dolma gibi bir şey varsa çıkar. Hurma koy. Ne bileyim evde ne varsa yap.

Aç karnına sucuk mahvetmesin hocam.
En iyisi makarna, pilay, hazır çorba alıp pişir(malzeme varsa şehriye ve mercimek olabilir.). Ama bunların hepsini YouTube'dan bak. Düzgün anlatanlar var. Nefis yemek tarifleri kanalı falan.

Öncelikle selamlar, hayırlı ramazanlar. Ailem dışarıda oruçlu bir şekilde işlerini yapıp yorulurken onlara yemek hazırlamak istedim. Kolay bir şeyler olursa iyi olur. İftar için ne hazırlayabilirim?
Yapabiliyorsanız pilav eğer yapamıyorsanız makarna yapın. Yanına bir salata yapın ve köfte falan kızartın.

Bence istediğin bütün yemekleri yapabilirsin. İnternet üzerinde bütün yemeklerin tarifi var. Ailecek koronayız şu an. :D 2 gündür ben de herkesin orucunu açabilmesi için yemek hazırlıyorum. Dün tarhana çorbası ve yanına tavuk kızartmıştım.

Geçmiş olsun hocam.
Fırında makarna ve yanına tavuklu bir yemek yapacağım, kararımı verdim.

Nohutlu pilav yap; yanına da dilersen baharatlı tavuk vesaire koyarsın. Uğraşamam ya da beceremem diyorsan, sade bir şekilde tavuk butu da haşlayabilirsin.

Biraz beceriye sahip olduğunu kastetmişsin konu içerisinde, ne dersin?

Nohutlu pilav yap; yanına da dilersen baharatlı tavuk vesaire koyarsın. Uğraşamam ya da beceremem diyorsan, sade bir şekilde tavuk butu da haşlayabilirsin.

Biraz beceriye sahip olduğunu kastetmişsin konu içerisinde, ne dersin?

Hocam kararımı verdim, onu sonra deneyebilirim güzel fikir :D

Geri
Yukarı