Dayımın Aileme Baskısı

yyofc

Hectopat
Makaleler
2
Öncelikşe yanlış yere konu açtıysam kusura bakmayın.

Anlatacağım konu biraz üzücü.

1. bölüm geçmiş.

Zamanında babam annemi aldattı yani yıl 2008 falan ben 3 yaşındayım.
Babam bana kardeşime tokat atardı. Annem ile babam anlaşamazdı.
Bir gün babam annemi aldattı.

2. bölüm dayımın tripleri.

Zamanında dayım babanı bulsam onu kötü edeceğim gibi şeyler derdi.
Çünkü annemi aldattığı için o zamanlar birazcık vicdanı vardı galiba.

Olmayabilir de gücü "şiddet" sanıyor.

3. Evin sahibi sanki o biz ise onun kölesi gibiyiz.

Dayım kas yapıyor ve biri sataşırsa şiddet uyguluyor annesi babası.
Kardeşi çocuk kız erkek ayırt etmeden ciddeyim.
Anneanneme el kaldırıyor yani annesine ağır küfürler ediyor.

4. Sahiplenme.

Eskiden MMORPG oyunları oynardı Knight Online hastası idi.

2 Ay önce karısını aldattı 3 kere o da boşadı. Karısı dul ve çocuklu kaldı.
Bizim eve yerleşti zaten o kadar gereksiz eşyamız var ve sığmıyoruz eve.
Dağada karışık oldu ev. Annesi 65 babası 75 yaşında mı ne ve onları salonu layık gördü.
Kendisi onların kocaman yatağında yatıyor 1 aydır. Dayım 35 yaşında annem (kız kardeşi)
40 her neyse benim şu hayatta 3 moralim var annem kardeşim bilgisayarım.
Ve o bilgisayarımı aldı 1 haftadır kalkmıyor. Diyeceksiniz la kardeşim bunu mu sorun yapıyorsun.
Hayır ne telefonum var 3 yıldır maddi durumuz kötü. Benim moral kaynağımı aldı.
Dışarı çıkamıyorum Corona olaylarından dolayı. İlk gün izin istedi 2 saat sonra 3 oldu 4 oldu izin istememeye başladı.
Ben uyurken odamdaki bilgisayarıma oturup oynamaya başladı sonra ben hem uyanık hem uyurken oturmaya.
Şu an bile oturuyor saat 03:14 sabah 12'de oturdu. 3 gündür böyle 3 gündür hatta 4. gün ve oyun oynayamıyorum dünyayla.
İletişimim koptu Google, YouTube gibi. Kimse de bir şey diyemiyor çünkü Allah'sız. Allah korkusu yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman sende arkadan vur. Ciddiyim şahsen bu bana yapılsa arkasından kurmadık tuzak bırakmam. Şiddet uyguladığı birisiyle anlaş. Anlaştığın kişiye şiddet uygularken gizlice kameraya çekmeye çalış. Sonra götür polise ver.
O zaman sende arkadan vur. Ciddiyim şahsen bu bana yapılsa arkasından kurmadık tuzak bırakmam. Şiddet uyguladığı birisiyle anlaş. Anlaştığın kişiye şiddet uygularken gizlice kameraya çekmeye çalış. Sonra götür polise ver. Şiddet mağduru kişide şikayetçi olursa tamamdır bu iş.

Empati yapma yeteneği zayıf gibi duruyor. Bu gibi durumlarda güzel güzel konuşmak işe yaramaz çünkü dediklerinizin duygusunu hissedemez ve hissedemeği şey ise harekete geçirici olamaz. Bu tarz durumlarda direk hissetmesi için birşeyler yapılması lazım. Bu vereceklerim örnektir; mesela dayını dövsen direk bu onun için anlamlı olur ve istediğini yaptırırsın (insana şiddet uygulamak son derece yanlıştır) yada onun çok sevdiği birşeyi elinden alabilirsin buda etkli olucaktır yada onun suçluluk duyacağı bir durum olması lazım; şimdi demeyin empati yoksunu nasil suçluluk duysun duyar hemde ağır şekilde duyar çünkü zamanında çok suçluluk duymuş ve belkide ezilmiş birdaha bunları yaşamamak için şiddete başvuruyor. Şimdi bu en son durumu çok ustalıkla ayarlamak gerekir çünkü şiddete mağruz kalınabilir. Buna nasil bir örnek verebiliriz düşünmek lazım...

Empati yapma yeteneği zayıf gibi duruyor. Bu gibi durumlarda güzel güzel konuşmak işe yaramaz çünkü dediklerinizin duygusunu hissedemez ve hissedemeği şey ise harekete geçirici olamaz. Bu tarz durumlarda direk hissetmesi için birşeyler yapılması lazım. Bu vereceklerim örnektir; mesela dayını dövsen direk bu onun için anlamlı olur ve istediğini yaptırırsın (insana şiddet uygulamak son derece yanlıştır) yada onun çok sevdiği birşeyi elinden alabilirsin buda etkli olucaktır yada onun suçluluk duyacağı bir durum olması lazım; şimdi demeyin empati yoksunu nasil suçluluk duysun duyar hemde ağır şekilde duyar çünkü zamanında çok suçluluk duymuş ve belkide ezilmiş birdaha bunları yaşamamak için şiddete başvuruyor. Şimdi bu en son durumu çok ustalıkla ayarlamak gerekir çünkü şiddete mağruz kalınabilir. Buna nasil bir örnek verebiliriz düşünmek lazım...

Dediğin yanlış. Eğer dayısına vurmaya kalkışırsa dayısı karşılık verecektir. 35 yaşındaki bir adamın gücü yetmez mi bir çocuğa?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı