Aileme sigara içtiğimi nasıl söylerim?

Cidden buraya "sigara içmeyin zararlı" demek için öğüt vermeye mi geldiniz? Milletin içip içmemesinden size ne? Hadi yanında düzgün cevap verse konuya anlayağım ama direk gelip "sigara zararlı içme eheheh" diyenler 13-14 yaşındalar galiba.

Konuya gelecek olursak, eğer gerçekten söylemek istiyorsan paketi açıkta bırakma fikri güzel, deneyebilirsin. Ya da kıyafetlerine bilerek koku bırak, ailen fark edince de, babanla özellikle, oturup düzgünce anlat. Azarlayabilir üsteleme. Biraz çileli geçebilir bu durum ama alışırlar zamanla. Ama yakın zamanda ayrı eve çıkacaksan ya da sayıyı azaltacaksan söylememen daha iyi olabilir. Ailene göre değişir.
Bak kardeşim benim dedem sigara yüzünden akciğer kanseri oldu ve vefat etti babam şu an sık sık öksürüyor sigaranın kötü bir şey olduğunu tecrübe ettim yani bu işin sonu iyiye gitmiyor.

Sigara içmek hava veya karizma katmıyor, bile bile kendini zehirlemek bu yaşta, bırak sürekli bir şeyyle uğraş aklına gelmez, anneni babanı karşına al tatlı dille ben 2 yıldır sigara içiyorum bırakmaya karar verdim de destek olurlar.

Ailemde hatta sülalemde sigara içen kimse yok. Tek çocuk olduğum için de annem ve babam bana çok değer veriyor, 17 yaşımda olmama rağmen bana küçük çocuk gibi davranıyor. 2 yıldır sigara içiyorum ailemden gizli saklı fakat bu pandemi döneminde vakit bulamıyorum ve artık aileme söylemem gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda rahatlamak istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.
Babanız sizden çakmak istediğinde cebinizden çıkarıp verin.

Çay ve tatlı ile sigara iyi gider 1 paket bitirsin burada olsaydın keyif yapardık ama neyse ben yokum ama baban var akşam üzeri beraber otururken tatlı bir dille anlat anlayacaktır😊

Geri
Yukarı