Ailemin bayramını kutlamadım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Donkobus

Hectopat
Daha fazla  
Artık çok sinirimi bozup her şeye karışmaya başladılar, 19 yaşındayım ailem yüzünden hiçbir zaman huzurlu olamadım. Bugün ne annemin ne babamın bayramını da kutlamadım. Annem biraz önce yanıma gelip bekledi, gitmesini söyledim. Bunu niye anlattım bilmiyorum kusura bakmayın ama içimi biraz dökmek istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artık çok sinirimi bozup her şeye karışmaya başladılar, 19 yaşındayım ailem yüzünden hiçbir zaman huzurlu olamadım. Bugün ne annemin ne babamın bayramını da kutlamadım. Annem biraz önce yanıma gelip bekledi, gitmesini söyledim. Bunu niye anlattım bilmiyorum kusura bakmayın ama içimi biraz dökmek istedim.
O senin ailen, sorunlarini onlara anlatabilirsin, bu sana trip atma hakki vermiyor. Bence ailenden ozur dilemeli ve bayramlarini kutlamalisin.

Hocam eninde sonunda onlar sizin aileniz. Onlar sizin kendilerince iyiliğinizi istiyorlar. Ayrıca annenizin yanınıza gelip beklemesi sizden onların bayramını içten de olmasa kutlamasını beklediğindendir. Ne olursa olsun ailenizi kırmamaya dikkat edin. İleride onlar yaşlanınca keşke daha çok zaman geçirseydim onlarla diyeceksiniz.

Besle buyut, sonuc. O senin ailen, sorunlarini onlara anlatabilirsin, bu sana trip atma hakki vermiyor. Bence ailenden ozur dilemeli ve bayramlarini kutlamalisin.
Zaten her aile çok mükemmel olduğu için insanlar her sorununu ailesine anlatıp, oturup sohbet ederek bir çözüme ulaşıyorlar.

Ailesiyle ne yaşadığını bile bilmiyorsun. Yaptığın yorum bomboş.
O senin ailen, sorunlarini onlara anlatabilirsin, bu sana trip atma hakki vermiyor. Bence ailenden ozur dilemeli ve bayramlarini kutlamalisin.
Aile dedigi eger evlatlik degilse, uvey degilse sorunlarini anlatip icini dokecegin tek yer olmali dostum. Yasadigi seyi anlatirsa ona gore cevap yazarim.

Onlar senin ailen olduğu için karışıyorlar, sen onların çocuğusun onların genini, huylarını taşıyorsun. Sana zarar gelmemesini ve en iyisini istedikleri için öyle davranıyorlar. Bazen geri kafalı davranırlar, yobaz davranırlar eğitimlerine ahlaklarına, ailelerine ve yaşadıkları şeylere göre yansıtabilirler. Daha uzun yolunuz var her ufak şeyde ailenize küserseniz yolun başında yanlız kalmaya başlarsınız. Artık yetişkin yaşa geldiğinizi sorumluluk alabileceğinizi karşınıza alıp konuşun 19 yaş küçük bir yaş değil ama bu yaşa gelip küçük çocuk gibi trip atmanız lüzumsuz gidin bayramını kutlayıp ellerini öpün ve sorununuzu konuşarak anlatıp çözün.

Bayram vesilesiyle oturup gerekenleri konuşsaydınız keşke. En azından derdini anlatmış olurdunuz.

Bayram kutlayıp kutlamamak başka konu da eğer ailenizle aranızda tercihlerinize karışmaları dışında bir sorun yoksa ergenlik dönemine yeni girmiş gibi tavırlar yapmanıza gerek yok zira ölene kadar bu durum aşağı-yukarı böyle devam ediyor. O yüzden onlara bunu çözümleyerek anlatmaya veyahut karıştıkları durumun rahatsız ediciliğini göstererek belirtmeye çalışın. Maalesef bir yaşa kadar aileler çocuğu, bir yaştan sonra çocuklar aileyi büyütüyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı