Ailemin ders baskısı

1 yıl önce şöyle bir konu açmıştım ailemin beklentisi diye LGS'de ailemin beklentisi.
Bu sınavdan sonra bana rahat bir 3 yıl vadetmişlerdi ama ne yazık ki yazın bile LGS maratonuna devam ettirmeye çalıştılar. Sınav olmuşum, yatıp oyun oynayacağım, yazılım öğrenmeye çalışacağım; git ders çalış dediler. Sabahleyin de öğüt verip durdular. Yok neymiş okumazsam meslek sahibi olamazmışım, bilgisayarlarda gelecek yok deyip duruyorlar. Benim isteğim kuzenim gibi mekatronik mühendisliği okuyup yazılım dilleri öğrenip @Eray T hocam gibi program yazmak. Okulum bile geleceğin bilgisayarda olduğunu biliyor. Zaten proje okulu kazandım iyi bir puan ile, okuldaki seçmeli dersimiz bilgisayar bilimi. 3D yazıcı falan öğreneceğiz. Aileme nasıl açıklarım? Bana tek dedikleri ders çalışmam. Klasik Türk çocuğu olarak diğer hayalimiz futbolcu olmak, bu konuda da desteklerini hiç görmedim. Okulda ki en iyi kaleciydim, reflekslerim iyiydi. Altyapıda 1 ay gönderdiler, onda da Fenerbahçe'nin altyapısından transfer olmuş bir abi 3 5 ay takıl seni diğer takımlara çağırırlar demişti. Ama beni tınlayan kimse yok. Ailede herkes kendi çocuğundan ve yeğenlerinden doktor olmasını istiyor. Sanki tek gelecek doktor olmak gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı