Ailemin ders çalışmama engel olması

toygan

Femtopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar 11.sınıfım ve YKS'ye hazırlanıyorum. Okuldan eve 13.30 da geliyorum ama yemek ye üstünü değiştir saat 14.30 oluyor bu saatten akşam 19'a kadar vaktim var fakat ne zaman masa başına geçsem çoğunlukla babam benden bir şey istiyor ve çalışmam bölünüyor. Annem çalıştığından dolayı ve kardeşimin(k) de yaşı küçük olduğundan verilen işi satabileceğim kimse yok ve yapmazsam da babam bir der iki der sonra bağırıp bir iki iş veriyoruz onu yapmıyorsun der ve başlar saydırmaya. Babam genel olarak sinirli bir yapıda olduğu çok kızar ve bağırır. Anlayacağınız verdiği işi yapmazsam en fazla 3 güne onun geri dönüşü bana babam tarafından sağlanıyor. Babam çalışmalarımın yarısında beni bölmüyor fakat istediği iş genelde 1 saat kadar bir vakit alıyor ve bu da bütün çalışma planımın bozulmasına sebep oluyor. Bu durum karşısında daha rahat çalışabilmem için tavsiyeleriniz nelerdir?

Not: Kütüphane uzakta ve ulaşım aracım yok yürüyerek gitsem bile en fazla 1 saat çalışabiliyorum.

Kardeşim, babana durumu anlayacağı bir şekilde açıklamayı dene. Eğer anlamazsa yapacak pek bir şey yok. Ama motivasyonunu yüksek tut, konsantrasyonunu bozma ve çalışmaya devam et. Bu günlerin sonu gelecek. 😊 Sana sınavında başarılar diliyorum, umarım her şey gönlünce olur.

Merhaba, konu açana kadar olayı bu şekilde ailene açıklasaydın ya?

Açıklayabilse böyle bir konuyu açmazdı zaten hocam Türk aile yapısını hepimiz biliyoruz ne dersek diyelim onlar her zaman haklıdır genel de karşı çıkamayız asla.

Ustam Türk aile yapısını biliyoruz da, aile içinde söz hakkı olmayan bir birey varsa o aile bozuktur zaten.
Ee burada konuyu açan arkadaşın ne suçu var dostum? İnternet ortamında hiç kimsenin empati anlayışı yok, hepiniz ayarlısınız anında bir şeylere cevap vermeye. Herkesi yargılama, unutma yarın senin de ihtiyacın olur biraz empatiye.

Ustam Türk aile yapısını biliyoruz da, aile içinde söz hakkı olmayan bir birey varsa o aile bozuktur zaten.
O da zaten bozuk olduğu için kimseyle konuşamadığı için bu konuyu bizle paylaşıyor hocam dediklerimiz belki hiç fayda etmeyecek ama buradaki bazı insanların motivesi insanları mutlu edebiliyor günlük hayatın da kimse onunla konuşmayıp danışmadığı için bu arkadaşa söylemiyorum örnek olarak söylüyorum.

Ee burada konuyu açan arkadaşın ne suçu var dostum? İnternet ortamında hiç kimsenin empati anlayışı yok, hepiniz ayarlısınız anında bir şeylere cevap vermeye. Herkesi yargılama, unutma yarın senin de ihtiyacın olur biraz empatiye.
Suçu olduğunu kim söyledi delirdin mi kardeşim?

Yeni konular

Geri
Yukarı