Ailemin nefret ettiği biri haline gelirsem?

244012

Hectopat
Makaleler
7
Verdiğim zararlar, eğitim hayatım, dini yükümlülükleri yeterince yerine getirmeyen biriyken şimdi ateist olmam, siyaset hakkındaki farklı düşüncelerim, belki de dini konulardan kaçmayı düşünmüşüm düşüncesiyle onların gözünde kötü biri olacağım. Bu duruma gelirsem yapmam gerekenler hakkında tavsiye verebilir misiniz?

Ailen seni olduğun gibi kabul etmiyor ise sıkıntı onlardadır. Adı üstünde aile. Aile dediğin seni olduğun gibi kabul eden insanlardan oluşur. Yani aile demek sadece birkaç gen paylaştığın insanlar demek değildir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsi havalı olmak için gibi geldi bana. Genelde bu zamanın gençleri ateist olmayı ve XXX partisine aşırı düşman olmayı seçiyor ama çoğunun bilerek yaptığını düşünmüyorum. Sen de böyle misin?

Konuya gelirsek, ailen sana bir şey mi diyor? Zorluyor mu? İnanç özgürlüğün var sonuçta. Daha oy kullanmıyorsun bu yüzden parti işlerini boşver.

Hepsi havalı olmak için gibi geldi bana. Genelde bu zamanın gençleri ateist olmayı ve XXX partisine aşırı düşman olmayı seçiyor ama çoğunun bilerek yaptığını düşünmüyorum. Sen de böyle misin?

Konuya gelirsek, ailen sana bir şey mi diyor? Zorluyor mu? İnanç özgürlüğün var sonuçta. Daha oy kullanmıyorsun bu yüzden parti işlerini boşver.
Katılıyorum! Herkes Bad Boy Bad Girl olma peşinde! Yok ateist olam yok kızlara hava atam falan filan. Saçmalık...

Bazı gerçeklerin farkına vardığın için sevinmelisin. Malum bu herkese nasib olmuyor :p Nereye baksam senin konularını görüyorum hava atmaya uğraşmak gibi bir amacın olmadığından eminim.

Sen ailenden bağımsız bir “bireysin”. Ya hindistanda ineğe tapan bir ailede doğsaydın? Kendi fikirlerine, düşüncelerine saygı duymalısın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı