Ailemin nefret ettiği biri haline gelirsem?

Hepsi havalı olmak için gibi geldi bana. Genelde bu zamanın gençleri ateist olmayı ve XXX partisine aşırı düşman olmayı seçiyor ama çoğunun bilerek yaptığını düşünmüyorum. Sen de böyle misin?

Konuya gelirsek, ailen sana bir şey mi diyor? Zorluyor mu? İnanç özgürlüğün var sonuçta. Daha oy kullanmıyorsun bu yüzden parti işlerini boşver.
Aynen katılıyorum ben daha lise 1 olmama rağmen havalı görünmek için çevremdeki çoğu kişi sigara yada nargile gibi tütün ürünleri içmeye başladı.Hatta sınıfımdan birisi 3 yıldır içiyorum demişti yani gerçekten havalı olmak için kendini öldürmeye bu kadar erken yaşta başlamak değiyor mu acaba?

Daha çok gençsin. Görüşlerin 500 kere daha değişecek. Yeter ki, dinleri araştırmaya üşendiğin için ateist; akranlarını kaybetmekten korktuğun için parti yandaşı olma. Görüşler, senin görüşlerin olduğu sürece, herkes bir gün kabullenir. Senin düşündüğünün zıddını düşünen insanların gözünde nefret edilecek biri olmamanın yolu, zıt düşüncelere de saygı duymaktır.

Ailen seni olduğun gibi kabul etmiyor ise sıkıntı onlardadır.Adı üstünde aile.Aile dediğin seni olduğun gibi kabul eden insanlardan oluşur yani aile demek sadece birkaç gen paylaştığın insanlar demek değildir.
Kabul edebilir sadece o kadar diye düşünüyorum.
Hepsi havalı olmak için gibi geldi bana. Genelde bu zamanın gençleri ateist olmayı ve XXX partisine aşırı düşman olmayı seçiyor ama çoğunun bilerek yaptığını düşünmüyorum. Sen de böyle misin?

Konuya gelirsek, ailen sana bir şey mi diyor? Zorluyor mu? İnanç özgürlüğün var sonuçta. Daha oy kullanmıyorsun bu yüzden parti işlerini boşver.
Ateist olmamın sebebi mantıksız gelen bazı şeyler sebebiyle. İnanç konusunda şüphe kırıntısı olmayan bir ailem var. Parti konusuna da az kaldı.
Katılıyorum! Herkes Bad Boy Bad Girl olma peşinde! Yok ateist olam yok kızlara hava atam falan filan. Saçmalık...
Ateist halimle çevremdekilerden daha müslüman gibi davranıyorum.
Aynen katılıyorum ben daha lise 1 olmama rağmen havalı görünmek için çevremdeki çoğu kişi sigara yada nargile gibi tütün ürünleri içmeye başladı.Hatta sınıfımdan birisi 3 yıldır içiyorum demişti yani gerçekten havalı olmak için kendini öldürmeye bu kadar erken yaşta başlamak değiyor mu acaba?
Bence değmez.
Sadece havalı görünmek için başka görüşe mensup gibi görünmek aptallıktır.
Sadece burada olanlar ateist olduğumu biliyor.
Daha çok gençsin. Görüşlerin 500 kere daha değişecek. Yeter ki, dinleri araştırmaya üşendiğin için ateist; akranlarını kaybetmekten korktuğun için parti yandaşı olma. Görüşler, senin görüşlerin olduğu sürece, herkes bir gün kabullenir. Senin düşündüğünün zıddını düşünen insanların gözünde nefret edilecek biri olmamanın yolu, zıt düşüncelere de saygı duymaktır.
İnternet sayesinde bilgiye daha kolay ulaşmam sebebi ile görüşlerim bu şekilde. Zıt düşüncelere saygım olmasa hem müslüman hem malum parti destekçisi olurdum. Burada da sık sık birileriyle tartışırdım herhalde 😀

Son düzenleme:
Katılıyorum! Herkes Bad Boy Bad Girl olma peşinde! Yok ateist olam yok kızlara hava atam falan filan. Saçmalık...
Her önüne gelen ateiste böyle dersek zaten. İşimiz var. Ateist olduğumu belirtsem etrafımda insan kalmayacak. Yani neden böyle bir çabası olsun ki bu arkadaşın. Kaldı ki felsefe konularında kendisini görüyorum. Hava atma çabasının olduğunuda sanmıyorum. Önyargılarınızı kırmalısınız bence.

Son düzenleme:
Sen bu hayatta kendi olmak istediğini ol. Kimse senin düşüncene karışamaz. Ailen seni öyle kabul etmek zorunda. Bu kadarda takma hayatına bak. Ateistliliği hava atmak için olduğunu söyleyenlere aldırma. Kur'an'ı Tevrat'ı İncil gibi kitapları oku.

Bende 17 yaşındayım. Seninle çok benzer bir kısa geçmişimiz olmuş. İnternetten her şeyi araştırarak, farklı bakış açıları edinerek en sonunda kendimi dinden kopardım. Hala araştırmaya devam ediyorum. Ailene durumu açıklaman sancılı bir süreç oluyor ama sonrasında kabulleniyorlar, kabullenmek zorundalar.

Dindar iken karşıt görüşleri resmen düşman olarak görüyordum. Şimdi ise gerçekleri görebiliyorum. Özgür düşünebiliyorsan dinlerin sahte olduğunu anlayabiliyorsun. Dolayısıyla sırf müslüman diye bir sahtekara oy verme baskısı (aslında o kişinin sahtekar olduğunu görememe basiretsizliği) kalkıyor. Ha birde tanrı ne derse o olur baskısından da kurtuluyorsun. Gerçek anlamda özgürlük.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı