Ailenin ev alması

XATESS

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sizden bir konu hakkında yardım almak istiyorum. Ailem taksitle ev alacak şu an 15 yaşındayım. Aile bireylerimden çalışanlar var tüm aile beraber ödeyeceğiz fakat ben 18 yaşına gelince ben ödeyecekmişim. Yardım edeceğiz diyorlar ve ben işin aslını hala bilmiyorum hepsini bana mı yıkacaklar? Yoksa laf olsun diye mi? Bilmiyorum. Şu an okuduğu halde işsiz kalan insanlar çok fazla milyonlarca insan var 18 yaşında hayatı tozpembe aile parası yiyen var. 18 yaşında lise bitmiş olacak lise biter bitmez bir işe girsem bile hayatımı kaydırarak asgari ücretle çalışacağım büyük ihtimalle. Okuduğum boşa gidecek ilgili olduğum her şey gidecek. 18 yaşından itibaren bu koca borcu üstlenmek nasıl olacak diye düşünüyorum günlerdir tabii ailem yardım edecek beraber ödeyeceğiz fakat korona var biliyorsunuz ya başlarına bir şey gelse? Beni düşündükleri için yaptıklarını biliyorum. O evi bana bırakacaklar. İşe girdim diyelim asgari ücret alacağım. Benim hayatım yok mu? Tüm para bir taksite gidecek belki kız arkadaşım oldu? Belki bir yere götürmek istedim. Sırf taksit var diye ben 10 - 15 yıl böyle mi devam edeceğim? Bilgisayar toplamak istiyordum oda artık 35 yaşında falan olur ve şu an alacağım zevki o zaman alamayacağımı da biliyorum. Sizin fikrinizi almak istiyorum fakat bazıları bal gibi çalışacaksın havasın da yanıt atıyor. Çalışmayacağım demiyorum gelecekteki hayatım nasıl olacak bilmiyorum fikir istiyorum sadece.

Hocam "18 yaşına gelince sen ödeyeceksin" diye laf mı olur, evi almaları için kafalarına silah mı doğrulttun? Sen hayatını nasıl şekillendirmek istiyorsan öyle devam et, aile bireylerin çalışıyorsa taksidi ödeyebilirler. Senin o yaşta amacın çalışmak değil, okumak.

Hocam ne kadar taksite aldınız abiniz kardeşiniz var mı?
Şuan almadık kredi falan bekliyorlar.
Canım sıkılıyor karantina da falan okul açılacak dedim PC almadım 1 yıl geçti :D Çalışıp bilgisayar dizmek istiyorum ama onlar taksit öderken benim başka bir şeye para vermem zoruma gider.

Şu an almadık kredi falan bekliyorlar.
Canım sıkılıyor karantina da falan okul açılacak dedim PC almadım 1 yıl geçti :D çalışıp bilgisayar dizmek istiyorum ama onlar taksit öderken benim başka bir şeye para vermem zoruma gider.

Hocam o kadar dert ediyorsanız onlar çalışırken sizin PC almanızı 900TL gibi bir fiyata 1080p Low'da oynatacak sistem dizeriz.

Bilmiyorum, bilgisayarı bıraktım fakat hala içimde kalan oynamak istediğim oyunlar var. Tekrar alışmak istemiyorum sadece.

Hocam asıl olaydan uzaklaşıyorum pardon ama 900TL'ye Xbox Onelar var kardeşiniz vb varsa onla beraber oynarsınız çok zaman geçirmessiniz bence hem PC kadar.

Hocam asıl olaydan uzaklaşıyorum pardon ama 900TL'ye Xbox Onelar var kardeşiniz vb varsa onla beraber oynarsınız çok zaman geçirmessiniz bence hem PC kadar.
Aynen bende onu düşünüyorum PS3 vardı onla oynuyordum fakat benim değildi biraz oynadım mouse gibi olmuyor. PC de başka ihtiyaçlarım da olabilir sadece oyun değil şuan ki bilgisayarım masaüstünde bile kasıyor.

Aynen bende onu düşünüyorum PS3 vardı onla oynuyordum fakat benim değildi biraz oynadım mouse gibi olmuyor. PC de başka ihtiyaçlarım da olabilir sadece oyun değil şu anki bilgisayarım masaüstünde bile kasıyor.

Dediğim gibi hocam Xeon bir sistem ayarlarız 800 900 TL'ye daha düşükse bütçeniz 1080PDEN 720p ye düşer gine oynarsınız ben foruma bakıyom her gün beni alıntılayın yardımcı olurum.
Bir de hocam PS3 kolu eski kalıyor Xbox One kolu iyi bayağı.

Yeni konular

Geri
Yukarı