Ailevi sıkıntılar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne durumda olursan ol seneye YKS'ye hazırlan. Eğer üniversite tutturamazsan bu acıya katlanmak zorunda kalacaksın unutma.
Hocam üniversite tutturmam cidden çok zor tabir olarak it gibi çalışıyorum lakin olmuyor öğle arasında ordan buldan bulduğum sorular çözmek haricinde çalışamıyorum, üniveriste kazansam da okumam için maddi destek çıkacak kimsem yok, kıyafet, temel ihtiyaçlar vb. bir kısmını yakın arkadaşımın ailesi karşılıyor o kadar başka bir yolum kazansam da kazanmasam da.

Hocam ben de aynı şeyi düşünüyordum fakat rakiplerim günde 7-8 saat çalışıyor okul dışı benim böyle bir imkanım olmuyor ne yazık ki derslerim de çok düşüşte.
kankam baskı kurmaydı oydu buydu baktın işe yaramıyor yurda geçmeyi deneyebilirsin hem yurt ortamında kendini anlatabileceğin, takılabileceğin arkadaşlar edinirsin hem üzerinde baskı olmaz hemde derslerine daha rahat çalışabilirsin

Avukata danışıp hak talep

Liseyi bitir kardeşim durumuna çok üzüldüm. Tek kardeşmisin? Gelecekte annenin babanın mirasından hak talep edebilirsin. Umudunu yitirme.
Yaşıtım bi kız kardeşim var ona iyi davranılıyor günlük 50 TL veriliyor annem ve babam tarafından banka hesabı falan açmışlar ona babam para gönderiyor, ikisi de kız çocuk istiyorlarmış zamanında o yüzden dolayı 17 yıldır hiç sevilmemişim rahmetli dedemden duyduğum kadarıyla durum böyle.
kankam baskı kurmaydı oydu buydu baktın işe yaramıyor yurda geçmeyi deneyebilirsin hem yurt ortamında kendini anlatabileceğin, takılabileceğin arkadaşlar edinirsin hem üzerinde baskı olmaz hemde derslerine daha rahat çalışabilirsin
Annemin arkası sağlam dediğim gibi yurta gidersem babamdan nafaka alamıyormuş ya da daha düşük alıyormuş onun gibi bişey o yüzden olmuyor o da.

Yaşıtım bi kız kardeşim var ona iyi davranılıyor günlük 50 TL veriliyor annem ve babam tarafından banka hesabı falan açmışlar ona babam para gönderiyor, ikisi de kız çocuk istiyorlarmış zamanında o yüzden dolayı 17 yıldır hiç sevilmemişim rahmetli dedemden duyduğum kadarıyla durum böyle.

Annemin arkası sağlam dediğim gibi yurta gidersem babamdan nafaka alamıyormuş ya da daha düşük alıyormuş onun gibi bişey o yüzden olmuyor o da.
Şükür namazı kılasım geldi. Hocam Allah yardımcınız olsun.

Kankam baskı kurmaydı oydu buydu baktın işe yaramıyor yurda geçmeyi deneyebilirsin hem yurt ortamında kendini anlatabileceğin, takılabileceğin arkadaşlar edinirsin hem üzerinde baskı olmaz hem de derslerine daha rahat çalışabilirsin.

Yurt ücret tahsil ediyor liseyi bitirip üniversiteye geçebilir. Annen baban resmi mahkeme kararı ile boşandımı yoksa arada kalmış bir olay mı? Resmi karar ile boşandılar ise belki ücret tahsil edilmeyebilir.

Bu nasıl bir ayrımcılıktır kız olmadığın için dışlanılır mı insan mı sizin evebeynleriniz?

Yurt ücret tahsil ediyor liseyi bitirip üniversiteye geçebilir. Annen baban resmi mahkeme kararı ile boşandımı yoksa arada kalmış bir olay mı? Resmi karar ile boşandılar ise belki ücret tahsil edilmeyebilir.
Bazı devlet yurtları var ücret vs. alınmıyor ama yurt olayı da sıkıntı sanırım arkadaş için.

Dostum önce mental olarak ayakta kal bu dediğin kişilerin hepsi geçici sonunda sen bunlardan kurtulup huzuru bulacaksın emin ol. Güvendiğin öğretmenin veya başka yardım edebileceğini düşündüğün kişi var ise durumu bildir. Haluk levente ve Ahbap derneğine yazabilirsin durumunu annenin arkası güçlüyse sen de güçlü kişilerle iletişime geçmeyi dene. En kötü ihtimal 18'inde evden ayrılıp kendi yoluna bakarsın ama birilerinden yardım alabilirsen eğitim hayatını da kurtarabilirsin.

Bu nasıl bir ayrımcılıktır kız olmadığın için dışlanılır mı insan mı sizin evebeynleriniz?
Yani ben öyle biliyorum, şu ana kadar kimseye en küçük bir zararım dokunmadı aksine hep yardımcı oldum ev işlerinde vb. yardım etmediğim zaman ikisi bir olup dayak falan atıyorlardi 11 yaşlarımdayken. Böyle büyüdüğüm için garipsemiyorum.

Hocam. Durumunuza üzüldüm çok kötü bir hayat geçiriyorsunuz. YKS'ye iyi çalışmanızı öneririm böylelikle kurtulursunuz. Ayrıca üniversitede yakın arkadaşlıklar kurarsın en kötü üniversite bittiğinde onlarla beraber yaşarsınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı