Aileye bir şey aldırma mümkün mü?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

callmelexon

Centipat
Öncelikle merhaba,
Öncelikle CS:GO oynuyorum ve arkadaşlarımın dediklerine göre yetenekli biriyim oyunda fakat bu yeteneğim bir sebepten dolayı bir yerde tıkanmış durumda. Bilenleriniz vardır Faceit platformunda oynuyorum ve 6 levelım şu anda Faceit'te. Fakat 60Hz 14MS bir monitöre sahibim. Bunun sebebi IPS panel olması falan falan aslında 60Hz 1ms, 5ms olsa bu kadar üstüne düşmem bu konunun ( aslında 150 160 FPS alıyorum bilgisayarda 144 olsa çok iyi olur). Aileme diyorum hani "zamanında güzel bir bilgisayar topladık o kadar bilgisayar bu kadar iyiyken monitör neden kötü?" Tarzında soru sorduğumda beni takmıyorlar konu değiştirmeye başlıyorlar. Kendim ayrı zamanda tasarım işleriyle uğraşıyorum bu işten az buz para kazanıyorum kazandığım paralarla şu anki monitörü satsam diyorum bizim malımız satamazsın diyor. Kısacası sana onu almayız bunu kafana sok deyip duruyorlar yok mu ikna etmemin bir yolu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi mallarını daha iyisiyle değiştirecekler aslında. Tasarım konusunda sıkıntı yaşadığını söyleyebilirsin ve bu işten para kazandığını da belirt.

Özgürlüğünüzü kazanana kadar muhtemelen beklemek zorundasınız.
İlla istiyorsanız ve çok da küçük değilseniz kazandığınız paraları biriktirin ve monitörünüz sizin olsun, ben kendime monitör alacağım deyin.

Eğer öğrenci isen ders notlarınla ikna etmeyi deneyebilirsin fakat bu yeterli olmayacaktır. İleride bu monitörü satın aldıktan sonra sorumluluklarından vazgeçmeyeceğini, ailenin her zaman sözünü dinleyeceğini onlara hissettirirsen ve kararlılıkla bunu onlara bildirirsen bir şansın olabilir. Tam kesin olur demiyorum fakat denemekte fayda var. İyi günler :)

Birader kalkıp kendi paranı kazanacaksın ben milletin 3 bin kelimelik sözlüğünü de yaptım ödevini de yaptım babama diyorum ama anlamıyorlar bazen anlaşılmıyorsan kendin yapacaksın işini, sonra aldığın ürünü sende almasınlar da dikkat et. Onların gözünde monitör görüntü veren bir şey. Bence kendi monitörünü habersizce alın eve getirin ben kendim alacağım deyince karşı çıkmışlardı.

@Millerogness şunu da belirteyim kendi sözlüğümü yetiştiremedim fakat sonuca gelelim temizlikçiler dolapları boşaltınca benim sözlük de dahil hepsi çöpe gitti olsun genede çok fazla kelime ezberledim.

Kendi paranı kazanmaktan başka bir çaren yok. Kazandığın paraları koy kenara harcama acil durumlar dışında. İsterse 1 yıl süreni alsın. Böyle yapmaktan başka bir çaren yok gibi gözüküyor.

Kardeşim gözü kara ol istediğin şeyi elde edene kadar vazgeçme. Çalış kazan 1000 lirayı 2 haftada bile toplarsın istersen. Aldıktan sonra haber et seni idam edecek değiller ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı