Aileye bilgisayar aldırmak

• Konuyu başlatan Silinen üye 275377
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 33
  • Görüntüleme 4B
Her 15 güne bir bilgisayar aldırma taktikleri soruyorsun, ailen almak zorunda değil ve belki de durumları yok, ayrıca çok ihtiyacın varsa okulda da işini görebilirsin.
Yanlış bilmiyorsam, iki hafta da bir konu açıyorsun. Dostum sana tavsiye vereyim, harçlık alıyorsun değil mi? Akrabalarından harçlık al biriktir, elinde bir miktar para olunca ailene durumu bildir. Ders notlarını yüksek tutmaya çalış, ailenin gözüne daha çok gir bu sayede bilgisayar almaya daha çok yaklaşırsın.
Kusura bakmayın ben onu eski hesaptan açtım sanmıştım bu hesaptan açtığımı unutmuşum rahatsız ettiysem, kusura bakmayın.

Kusura bakmayın ben onu eski hesaptan açtım sanmıştım bu hesaptan açtığımı unutmuşum rahatsız ettiysem, kusura bakmayın.
Eski hesabınız hala aktif mi? Diğer hesabınızın kullanıcı adı nedir?

Eğer ortaokul veya lise öğrencisiysen almazlar. Üniversiteye kadar bekletecekler. Şayet ben aileme 3 yıldır PC aldırmaya uğraşıyorum, alıyorlar mı dersen hayır almıyorlar. Derslerim konusuna gelecek olursak hep iyi ile çok iyi arasında bir öğrenci oldum. Şuan liseye gidiyorum her sene takdirle geçtim. Hatta geçtiğimiz cuma karne gününde takdir ile onur belgesi de aldım. Ailen benimki gibi bir aileyse gerçekten gerekmedikçe almayacaklar. Ben bu gerçeği anladıktan sonra artık bilgisayar alalım falan demiyorum. Zaten desemde almıyorlar. Ailemin durumu geçen ağustos ayına kadar iyiydi ama şuan ev aldığımız için kredi ödüyoruz. Harçlık konusuna gelirsek de haftada elime 10-15 tl arası bir para geçiyor çünkü öğlen 1 saat kadar yemek arası veriyorlar okulda, evim de okula yakın olunca para vermiyorlar ögle yemeği için. Yani anlayacağın harçlık biriktirerek hayatta sistem toplayamam. Notlar konusunda da çok şey istiyorlar dediklerini yapabilsem profesör olurum. (daha 9. sınıfta günde 3 saat çalışmamı istiyorlar. Telefonu hafta içi yasaklayabiliyorlar falan.) En iyisi yazın çalışmak diye düşünüyorum. Akrabalarıma gidiyorum. Haftada 50 lira veririz, akrabamız değilmisin bedava bile yardım etmen lazım falan diyorlar. Berbere falan gidiyorum iş için haftalık 20 lira veririm diyor. Abi çok az değil mi diyorum. Hiç tecrüben yok sana iş öğreticem burada bir de para mı istiyorsun diyor. Şu saatten sonra sistem toplamak için başka çıkar yol kalmıyor. Bende artık umudumu kestim, evdeki 12 yıllık bilgisayarla internete girebiliyorum onunla idare etmeye çalışıyorum. İnternete girebiliyorum derken bilgisayar 7 dakikada açılıyor, Chrome 5 dakikada açılıyor. Youtubedan videoları 480p 30fps izleyebiliyorum -ona da şükür-. Bilgisayar CS 1.6 kaldırıyor oyun olarak onu oynuyorum. Bilgisayar şuan bozuk HDD'si bozulmuş. 1 aydır geçiştirip yaptırmıyorlar. Oysaki yaptırsalar çok pahalı bir şey değil. Neyse haline şükret diyeyim sana benim durumum da seninki gibi kötü. Napalım meslek sahibi olunca alırım bir bilgisayar. (En erken 8.5 yıl sonra)

Benim gibi bir aileye sahipsen derslerin 100 olsun gene almazlar ki benimki 90 idi arabalarında benimki gibi cimriyse tek yol kalıyor sanayiye gidip çalışan başka çare yok

Aileme nasıl bilgisayar aldırırım?

Arkadaş biraz kendinize güvenin. Geçen benim laptop bozuldu ve bilgisayar almam gerektiğini söyledim aileme ki laptop 8 yıllık. Alamayız falan dediler. Ben sizin oğlunuz isem almak zorundasınız deyip kapıyı kapattım. Şu an elimde RTX 2080'li sistem var demem o ki onlardan korkmadığınızı göstermez iseniz alamazssınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı