Air Fryer'ın tadı nasıl?

AsilThing

Decapat
Daha fazla  
Selam, annemin doğum gününde ona Philips Air Fryer 9255/60 Wi-Fi modelini almayı düşünüyorum. Ancak aklıma takılan bir soru var, bu Air Fryerlar yağda pişmiş gibi aynı, veya daha iyi bir lezzet verir mi? Örneğin, patates kızartırken yağda pişirilmiş gibi, veya ondan daha lezzetli mi olur, yoksa kıtır haşlanmış patates gibi bir şey mi olur? Air fryer'i olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ev patatesini denemediğim için bir şey diyemem ama hazır patatesi hafif kuru, çıtır çıtır ya da az pişirirsen yumuşak bir hale getiriyor. Eğer evinizde fırın varsa ya da evde 2 kişiden fazla insan yaşıyorsa almanızı önermem çünkü herkese yetecek yemek yapmaya yetmeyebilir.

Bende Cosori 5.5L var, bana fırından kesinlikle daha lezzetli geliyor her türlü yemek. Belki fırınımız eski olduğundandır.

Başlığı görünce airfryer yiyeceksiniz sandım.
Yağda pişmiş gibi olmuyor. Az yağlı olmasını istiyorsanız ve kizartma ile ugrasmak istemiyorsaniz mantikli.

Son düzenleme:
Hocam her şeyden önemlisi hiç sağlıklı bir araç değil ya.
Akrilamid içeren besinler pişirilmiyorsa bir şey olmaz. Airfryer sadece akrilamid ortaya çıkaran bazı karbonhidrat zengini yiyecekler kullanıldığında zararlı olabiliyor ancak bunun bile bilimsel bir dayanağı yok. Güçlü bir tez sadece. Yani patates kızartması vesaire şeyler zararlı. Ancak bir de şöyle düşünelim; Geleneksel kızartma çok mu yararlı? %80 net daha fazla yağ emmiş olan hani. Bu yağlar da %90 oranda renklendirilmiş kimyasallar. Gerçekle alakaları yok. Eğer hem sağlıklı hem de kızartma olsun isterseniz onu yağlı kağıt ile fırınlayacaksınız mecbur. Başka alternatifi yok bu işin zaten. Ya da modern bir fritöz.

Haricen airfryerda et, balık, kelle, sebze pişer. Bir şey de olmaz. Tad konusunda ben sadece et pişirdim, tavada yaptığımdan daha iyi oluyordu.

Çok güzel, hayırlı olsun dostum :) Deneyimlerini benimle paylaşabilir misin?

Ev patatesini denemediğim için bir şey diyemem ama hazır patatesi hafif kuru, çıtır çıtır ya da az pişirirsen yumuşak bir hale getiriyor. Eğer evinizde fırın varsa ya da evde 2 kişiden fazla insan yaşıyorsa almanızı önermem çünkü herkese yetecek yemek yapmaya yetmeyebilir.
Sadece annem veya ben yiyeceğim zaten. tek sorum, lezzetli mi değil mi onu araştırmaya çalışıyorum. Çünkü bazıları lezzetli, bazıları ise değil, çok kuru oluyor gibi şeyler diyor.

Geri
Yukarı